Szukaj

Niemieckim żołnierzom rosną piersi

Podziel się
Komentarze0

Tak jak armie na całym świecie, niemiecka także ma swoje rytuały bazujące na instynktach macho i wypełniające dumą żołnierską pierś. Ale, jak się okazuje, jeden z batalionów doświadcza właśnie skutków ubocznych takiego prężenia piersi: żołnierzom – płci męskiej – rośnie biust. Ale jedynie po lewej stronie.German Herald donosi: jednostka Wachbattaillon perfekcyjnie wypełnia wszelkie rytuały w trakcie oficjalnych ceremonii. Wiele z tych rytuałów wymaga uderzania karabinem po lewej stronie klatki piersiowej.

A te niezliczone uderzenia w to samo miejsce spowodowały, iż organizmy żołnierzy zaczęły produkować hormony stymulujące rozwój piersi.

Dr Bjorn Krapohl, dyrektor jednostki chirurgii plastycznej w szpitalu wojskowym w Berlinie, mówi: istnieje bardzo znaczące powiązanie między tą aktywnością a rozwojem biustu po lewej stronie. Powinni zmienić swoje rytuały wojskowe.

Rozwój piersi u mężczyzn nie jest jednak aż tak niespotykany, jak mogłoby się wydawać. Istnieje dolegliwość zwana ginekomastią, która jest spowodowana brakiem równowagi między testosteronem i estrogenem.


Znane są także przypadki operacji klatki piersiowej, które spowodowały ginekomastię, choć jest to rzadkie.

Chirurdzy plastyczni donoszą, że nastoletni chłopcy, wyjątkowo podatni na to zaburzenie, często mają usuwaną tkankę piersi, kiedy ginekomastia staje się prawdziwym psychospołecznym problemem.

Badanie nad niemieckimi żołnierzami, które przeprowadził dr Krapohl, pokazało znaczącą różnicę między żołnierzami z ginekomastią a zdrowymi żołnierzami z grupy kontrolnej bez oznak zaburzenia. Ci pierwsi mieli bowiem znacznie niższe poziomy testosteronu, a także większy indeks BMI.

Badacze przypuszczają, że mechaniczny stres wynikający z codziennych rytuałów może być przyczną, aczkolwiek nie wiedzą, w jaki sposób uderzanie w pierś powoduje rozwój biustu.

Nie ma żadnego eksperymentalnego badania identyfikującego możliwy mechanizm na poziomie komórkowym, który mógłby wywoływać ginekomastię mechanicznie, wyjaśniają uczeni w GMS Interdisciplinary Plastic and Reconstructive Surgery DGPW.

Inne badania nad ginekomastią pokazały, że nawet jeżeli zaburzenie jest generalnie symetryczne, to jednakże może pojawić się asymetria po lewej stronie klatki piersiowej, według Cleveland Clinic Journal of Medicine.

Ponad 70% żołnierzy ze wspomnianego batalionu ma znaczącą ginekomastię. Władze wojskowe obiecały bacznie przyglądać się męskim piersiom.

Rzecznik armii powiedział: żołnierze zostaną objęci opieką lekarską.

Komentarze do: Niemieckim żołnierzom rosną piersi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz