Szukaj

Jest sposób, by zapobiec uderzeniom gorąca u kobiet podczas menopauzy

Podziel się
Komentarze1

Kobiety z nadwagą, które doświadczają tzw. hot flashes - czyli niekomfortowego uderzenia gorąca i nadmiaru potu, które towarzyszą menopauzie - mogą pozbyć się tej dyskomfortowej dolegliwości.„Jeśli jesteś kobietą otyłą lub z nadwagą, zaczynając ćwiczyć i przechodząc na odpowiednią dietę, możesz zlikwidować niemal całkowicie uderzenia gorąca” - uważa lek. med Alison Huang, autor badań i profesor medycyny w Uniwersytecie Kalifornii w San Francisco.Pozbycie się dodatkowej wagi może nie tylko wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie za 10, 20 czy 30 lat, ale także znacząco poprawić nasze teraźniejsze życie - dodaje Huang.

Poprzednie badania wykazały, że kobiety mające wyższy BMI, mają tendencję do odczuwania uderzeń gorąca o wiele intensywniej. Obecne badania polegały na ponownym przeanalizowaniu danych 150-ciu kobiet otyłych i z nadwagą, które miały problemy z oddawaniem moczu oraz doznawały częstych uderzeń gorąca.


Ponad 2/3 z tych kobiet, było zapisanych do specjalnego programu odchudzającego, który miał pomóc im w zrzuceniu masy ciała o 9%. Program ten zawierał między innymi 40 minut moderowanych ćwiczeń dziennie, zredukowanie spożycia ilości kalorii dziennie (nie więcej niż 1,500) oraz co tygodniowe wizyty u specjalisty, nadzorującego przebieg programu.

Sześć miesięcy później, kobiety uczestniczące w tym programie, odczuły wyraźną poprawę w odczuwaniu uderzeń gorąca.

Mimo wszystko, nie jest do końca zbadane, dlaczego utrata nadwagi pomaga w redukcji uderzeń gorąca. Wiadome jest natomiast, że otyłe kobiety mają tendencję do posiadania większej ilości estrogenów, co może pobudzać uderzenia gorąca, a także - co ważne - sprawiać, że ostudzenie po uderzeniu gorąca może potrwać o wiele dłużej niż u kobiet nie mających problemów z nadwagą.

Komentarze do: Jest sposób, by zapobiec uderzeniom gorąca u kobiet podczas menopauzy (1)

Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze