Szukaj

Jak być seksowną? Poradnik dla kobiet

Podziel się
Komentarze0

Czasem wśród przyjaciół, czy znajomych spotykamy dziewczynę, która nie jest nazbyt urodziwa, a jednak przyciąga uwagę, nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Prosto mówiąc ma w sobie „to coś”. Jak zostało powiedziane, „tym czymś” niekoniecznie jest piękno zewnętrzne, więc co?

Jak być seksowną? Poradnik dla kobiet

Niezaprzeczalnie naszą uwagę przykuwają osoby, które są pewne siebie. „Szare myszki” raczej nie zdobędą miana seksownej. Być może będą postrzegane jako miłe, sympatyczne, życzliwe, lecz na pewno nie jako pociągające. Odpowiednia postawa, gesty, sposób poruszania się mogą sprawić, że wydamy się dużo bardziej interesujące.              

Rada: Chodząc, staraj się by twoje plecy były wyprostowane, a biodra lekko rozkołysane. Gdy mówisz, patrz w oczy odbiorcy i staraj się, by wypowiadane słowa były wyraźne. Od czasu do czasu spójrz na rozmówcę zalotnie, aczkolwiek nie przesadzaj z tym gestem (jak z innymi kokieteryjnymi zachowaniami).

Intrygujące są kobiety, które mają coś do powiedzenia. Bywa, że osoba powszechnie uważana za atrakcyjną albo nie wie co powiedzieć w danej sytuacji, albo gdy się odezwie cały urok, który zbudowała za pomocą swojej aparycji, pryska. Jednak to, iż „mamy coś do powiedzenia” nie oznacza nieprzerwanego półgodzinnego monologu. Chodzi raczej o to co i o to jak mówimy.        

Rada: Zorientuj się w bieżących wydarzeniach politycznych. Przeczytaj, co inni ludzie mówią na te tematy i postaraj się wyrobić swoje zdanie. Prześledź kinowy repertuar i wybierz się do kina. Przeczytaj dobrą książkę. Pamiętaj, by wyrażać się poprawnie, unikaj błędów językowych.


Bycie seksowną jest oczywiście kwestią wyglądu, jednak nade wszystko to stan ducha. Jeśli zaczniesz myśleć o sobie jako o kimś pociągającym, w końcu zaczniesz się tak zachowywać. Plecy same zaczną się prostować, a chód stanie się lżejszy niż dotychczas. Może trudno w to uwierzyć, ale co stoi na przeszkodzie, aby spróbować?

Rada: Znajdź trzy rzeczy, które w sobie lubisz i na nich się skup. Podkreślaj je strojem i makijażem. Od razu poczujesz, że masz w sobie coś, co może kogoś zaintrygować. Jeśli nie jesteś w stanie polubić wystającego brzuszka, czy nie całkiem prostego nosa, przynajmniej o tym nie myśl. Postaraj się przekonać samą siebie, że naprawdę jesteś seksowna.

Mimo wszystko nieodzownym elementem atrakcyjności jest wygląd zewnętrzny, nasz sposób ubierania się, wykonywania makijażu. Trzeba jednak pamiętać, że seksowny strój nie oznacza mini spódniczki i dekoltu do pasa, to samo tyczy się make-up’ u. Gdy podkreślamy oczy, usta pozostawmy naturalne. Przesada na pewno nie jest pociągająca, a wręcz przeciwnie – może być żenująca dla innych. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że najlepiej wyglądamy  w rzeczach, w których się dobrze czujemy. Szpilki owszem są seksowne, ale tylko wtedy, gdy umiemy w nich chodzić.

Rada: Odnajdź styl, w którym czujesz się najlepiej. Od razu zauważysz, że poruszasz się z większą gracją, jesteś bardziej pewna siebie. Nie rób niczego wbrew sobie, seksownym można być nie tylko w mocniejszym makijażu, ale także w bardzo delikatnym, byleby się w nim dobrze czuć. Nie zapominaj o perfumach! Zapach jest jednym z silniejszych afrodyzjaków.

Podsumowując, zmiany przede wszystkim musimy zacząć od naszej głowy. Mam nadzieję, iż artykuł uświadomił, jak ważne jest to, co możemy sobą zaprezentować. Możemy wzbudzić czyjąś fascynację, tym, że potrafimy prowadzić ciekawą dyskusję, czy mamy ciekawe zainteresowania, a strój i makijaż mogą być atrakcyjnym dodatkiem. Seksowna kobieta to kobieta inteligenta, nieco tajemnicza, będąca świadoma swoich atutów.

Autor:

Agnieszka Witek

Komentarze do: Jak być seksowną? Poradnik dla kobiet

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz