Szukaj

Anatomia kobiety wiele mówi mężczyźnie szukającemu partnerki

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania wykazują, że największym atutem młodej kobiety szukającej długotrwałego związku z młodym mężczyzną jest jej twarz. Jeśli zaś celem jest zabawa czy flirt, najlepiej skoncentrować się na swoim ciele.Naukowcy z University of Texax w Austin zauważyli, że zainteresowanie mężczyzny twarzą lub ciałem kobiety jest zależne od tego, czy on sam myśli o przelotnym czy poważnym i długoterminowym związku.

Naukowcy przypuszczają, że ciało kobiety jest źródłem wskazówek na temat jej obecnej płodności, podczas gdy twarz wskazuje czy nadaje się na partnerkę na dłuższą metę. Kobiety natomiast nie zmieniały swoich preferencji niezależnie od rodzaju związku, jakim były zainteresowane.


W trakcie badania Jaime Confer, absolwentka psychologii, wraz z zespołem badawczym zebrała grupę 375 studentów, których poproszono o spojrzenie na zdjęcia różnych osób określonych jako partnerzy krótko- lub długoterminowi. Uczestnicy badania następnie mieli wybrać czy chcieliby zobaczyć twarz czy ciało, lub jedno i drugie.

Jedna czwarta mężczyzn wybrała wyłącznie zdjęcie ciała, kiedy powiedziano im, że należy wybrać partnerkę na stałe. Natomiast w przypadku kandydatek do związku przelotnego wyłącznie na ciało zwróciło uwagę już 51 procent panów.

– Priorytety mężczyzn przy doborze partnerek zmieniają się zależnie od tego, jakiego związku szukają. Rysy twarzy nabierają znaczenia, gdy celem jest związek na stałe – powiedziała Confer w informacji prasowej uniwersytetu.

Wyniki badań zostały opublikowane we wrześniowym wydaniu czasopisma Evolution and Human Behavior.

Komentarze do: Anatomia kobiety wiele mówi mężczyźnie szukającemu partnerki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz