Szukaj

Pomagasz z każdym kilometrem!

Podziel się
Komentarze0

Jedni uprawiają sport dla sławy, medali, bicia kolejnych rekordów. Inni poprzez wysiłek fizyczny wspierają osoby, które najbardziej tego potrzebują. Do drugiej grupy bez wątpienia należą zawodnicy Kompanii Wrażeń.

Dzięki inicjatywie Fundacji Bátor Tábor, biegacze uczestniczący w 8. Półmaratonie Warszawskim, Sztafecie 5x5 km i Orlen Marathonie mogą zbierać pieniądze na międzynarodowe obozy terapeutyczne dla dzieci cierpiących na choroby onkologiczne. Rejestracja na wszystkie biegi trwa. Jednak nie tylko biegacze mogą pomóc! Każdy z nas, adoptując 1 km na stronie www.kompaniawrazen.pl, może wesprzeć chore dzieci.

Kompania Wrażeń to dobroczynna społeczność biegaczy, którzy decydując się na pokonanie dystansu maratońskiego lub półmaratońskiego, mierzą się ze swoimi barierami, poprawiają indywidualne osiągnięcia, a jednocześnie wspierają dzieci cierpiące na choroby chroniczne i nowotworowe.

Zawodnicy Kompanii Wrażeń, którzy wzięli udział w ubiegłorocznym 34. Maratonie Warszawskim, zebrali w sumie 39 890 zł. Wszystkie środki zgromadzone przez sportowców zostały przeznaczone na organizację obozów dla dzieci ze zdiagnozowanymi chorobami onkologicznymi, odbywających się w węgierskiej miejscowości Hatvan – każdego roku bierze w nich udział niemal 700 dzieci z Polski, Węgier, Słowacji i Czech.

Trzy biegi długodystansowe

Sukces Kompanii Wrażeń z 2012 r. sprawił, że przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem biegów długodystansowych drużyna postawiła przed sobą kolejne wyzwania. Wiosną zawodnicy Kompanii Wrażeń mogą wziąć udział aż w trzech biegach. Najbliższą imprezą jest 8. Półmaraton Warszawski, który startuje już 24 marca. Dzień wcześniej odbędzie się Sztafeta 5x5 km. Każda osoba, która chce uczestniczyć w tych biegach jako zawodnik Kompanii Wrażeń, musi do 28 lutego zarejestrować się na stronie www.kompaniawrazen.pl.


Kolejnym, znacznie bardziej wymagającym, wiosennym wyzwaniem dla biegaczy będzie Orlen Marathon, który wystartuje 21 kwietnia w Warszawie. Zawodnicy pragnący wspomóc Fundację Bátor Tábor również w tym biegu mogą zgłaszać się poprzez stronę projektu do 25 marca.

Aby zostać członkiem Kompanii Wrażeń, nie trzeba być profesjonalnym biegaczem. Łączy nas chęć pomocy i miłość do sportu. Biegając realizujemy swoją pasję, a świadomość jednoczesnej pomocy chorym dzieciom, dodaje nam sił i energii na pokonywanie kolejnych kilometrów – powiedziała Katalin Tóth z Fundacji Bátor Tábor.


O wyjątkowości Kompanii Wrażeń najlepiej świadczą jednak wypowiedzi samych zawodników.
Ten bieg był dla mnie czymś szczególnym – po raz pierwszy biegłem, mając świadomość, że nie robię tego dla siebie – powiedział Pan Grzegorz, uczestnik 34. Maratonu Warszawskiego. – Dawniej na zajęciach z wychowania fizycznego robiłem wszystko, żeby tylko jak najszybciej zniknąć z pola widzenia nauczyciela i uniknąć wysiłku. Nigdy bym wtedy nie pomyślał, że kiedyś swoim biegiem będę mógł pomóc innym, a przygotowania do niego będą najpiękniejszymi miesiącami mojego życia – w taki sposób Pan Gabor z Budapesztu opisuje swoje wrażenia z węgierskiego biegu.

Jak można pomóc?

Każdy zawodnik Kompanii Wrażeń stawia sobie nieformalny cel zebranie 2 500 zł, drużyny – 3 000 zł. Biegacze mogą zbierać fundusze, zachęcając znajomych, rodzinę oraz przyjaciół do przekazywania drobnych kwot na konto Fundacji z dopisaniem imienia i nazwiska wybranego zawodnika. Przekazywać darowizny mogą jednak nie tylko znajomi. Każda osoba, która chciałaby wesprzeć biegaczy Kompanii Wrażeń, a jednocześnie wspomóc działalność Fundacji Bátor Tábor, może zaadoptować jeden kilometr.

W tym celu należy wejść na stronę www.kompaniawrazen.pl, wybrać biegacza i kliknąć przycisk WSPIERAM. Po wypełnieniu wszystkich danych, należy dokonać płatności w dowolnej wysokości.

Kompania Wrażeń – inicjatywa z historią

Kompania Wrażeń to przedsięwzięcie, które już od trzech lat organizowane jest przez Fundację Bátor Tábor na Węgrzech. Pierwsza węgierska Kompania Wrażeń wystartowała w sierpniu 2010 roku – wówczas 10 biegaczy rozpoczęło przygotowania do biegu sztafetowego w Maratonie w Budapeszcie, stawiając sobie za cel zebranie podczas biegu 350 000 forintów (5 000 złotych).

Od tego czasu popularność inicjatywy stale rośnie i obecnie Kompania Wrażeń jest największą dobroczynną drużyną biegaczy na Węgrzech. W przedsięwzięciu uczestniczyło już ponad 400 osób, którym udało się zebrać ponad 460 000 złotych. W ubiegłym roku Kompania Wrażeń po raz pierwszy zagościła w Polsce. W ślad za węgierskim sukcesem, grupa dziesięciu dobroczynnych biegaczy pobiegła w 34. Maratonie Warszawskim, zbierając w sumie niemal 40 000 złotych na rzecz organizowanych przez Fundację Bátor Tábor obozów dla dzieci.

Komentarze do: Pomagasz z każdym kilometrem!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz