Szukaj

Pielęgnacja włosów małego dziecka

Podziel się
Komentarze0

Włosy małego dziecka są szczególnie delikatne, w związku z tym pielęgnując je należy poświęcić im wiele uwagi. Czasami bywa to niezwykle kłopotliwe, gdyż większość  małych dzieci boi się zabiegów pielęgnacyjnych związanych z włosami. Oto kilka cennych wskazówek, które pozwolą wam zadbać o włosy dziecka w łatwy i przyjemny dla niego sposób.

Pielęgnacja włosów małego dziecka


Wybieraj odpowiednie szczotki i grzebienieDo pielęgnacji włosów dziecka warto wybrać te akcesoria, które są przeznaczone dla małych dzieci. Są one delikatne, a więc tym samym bezpieczniejsze dla dziecka.

Szczotka przeznaczona dla małego dziecka powinna być raczej zakrzywiona, a jej włosie powinny mieć zaokrąglone końce.

W przypadku gdy maluch ma mocno kręcone włosy warto zakupić szczotkę, która ma długie, sztywne i rzadkie włosie. Jeśli do czesania dziecka odpowiedniejszy wydaje ci się grzebień powinien on posiadać rzadkie zęby. Wówczas będzie łatwiej rozczesać gęste, kręcone włosy dziecka.

Dzieciom często zdarza się zaplątać włosy w jakiś cukierek lub inny słodycz. Wówczas powstają kołtuny, które niezwykle ciężko rozczesać. Wówczas przydatny może być grzebień, który jest przeznaczony do rozczesywania poplątanych włosów dziecka.

W przypadku włosów małych dzieci bardzo duże znaczenie ma również dobór kosmetyków dla dziecka. Powinny być one delikatne i przeznaczone dla małych dzieci. Aby ułatwić rozczesywanie włosów dziecka warto zakupić areozol do włosów, który ułatwi ich rozczesywanie.Bądź delikatnaSzczotkując włosy dziecka pobudzasz wydzielanie łoju. Częste szczotkowanie zaleca się w przypadku dzieci, które maja suche włosy. Zaleca się również, by do rozczesywania mokrych włosów dziecka używać grzebienia zamiast szczotki. Próbując rozczesać włosy dziecka rób to delikatnie, w taki sposób by nie szarpać ani nie ciągnąć dziecka. Unikniesz tego używając grzebienia o rzadkich zębach.


Okazuje się również, że w przypadku małych dzieci nie należy zbyt często ciasno wiążąc włosów  malucha w  warkocz lub kucyk. Może to spowodować nadmierne wypadanie włosów dziecka  oraz ich łamanie się.

Postaraj się również, by do upinania włosów dziecka konieczne stosować gumki, które mają osłonki, dzięki czemu włosy nie będą się w nie plątać.


Stosuj szampon w razie potrzebyW przypadku małych dzieci nie zawsze jest konieczne stosowanie  szamponów. W związku z tym codzienne mycie włosów w większości przypadków nie jest konieczne. Jest to spowodowane faktem, że gruczoły łojowe nie są jeszcze w pełni aktywne. Całkowicie uaktywniają się dopiero w okresie dojrzewania. W związku z tym włosy dziecka z użyciem szamponu wystarczy myć tylko raz w tygodniu.

W lecie można pokusić się o częstsze mycie włosów dziecka. Myjąc włosy dziecka szamponem należy zwrócić szczególną uwagę, by zawsze dokładnie spłukać kosmetyk. Pozostałości szamponu na włosach mogą uczulić malca lub przyśpieszyć proces brudzenia się włosów.


Nie używaj wspólnych grzebieni spinek

Postaraj się również, by dziecko miało swoje indywidualne akcesoria do włosów. W przypadku małych dzieci należy wystrzegać się wspólnego korzystania z  tych samych szczotek, gumek czy spinek. Zadbaj o to, by każdy członek rodziny posiadał własny grzebień  i szczotkę. W ten sposób unikniesz przenoszenia ewentualnych pasożytów, takich jak wszy. Niezwykle ważna jest również dezynfekowanie przyrządów do czesania włosów, przynajmniej raz w tygodniu.

Komentarze do: Pielęgnacja włosów małego dziecka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz