Szukaj

Katowice: Podaruj pluszaka dla dziecięcego hospicjum

Podziel się
Komentarze0

Na Śląsku rusza zbiórka pluszaków dla podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Zabawki będą zbierane w sklepie IKEA w Katowicach przy al. Roździeńskiego 95 od 4 listopada do 29 grudnia. Zbiórka jest prowadzona w ramach akcji „1 euro to majątek – Pluszaki dla edukacji”, która już po raz dziesiąty jest realizowana przez sieć IKEA na całym świecie.


Chwile radości i uśmiech dziecka – bezcenne

Codzienność dla małych podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci nie jest łatwa – nieuleczalna choroba, nieraz walka z bólem towarzyszącym schorzeniu, a także trudna sytuacja finansowa całej rodziny. To wszystko szczególnie daje o sobie znać w okresie świątecznym. Dlatego też w tym roku IKEA w Katowicach postanowiła wesprzeć chore dzieci przekazując pluszaki. Za kasami ustawiony jest specjalny pojemnik, do którego klienci mogą wrzucać pluszaki.

Co roku wybieramy inną organizację pozarządową działającą w regionie naszego sklepu. W zeszłym roku zabawki trafiły do podopiecznych Domu Aniołów Stróżów w Katowicach wywołując na ich twarzach szeroki uśmiech. Tym razem chcieliśmy wspomóc podopiecznych Śląskiego Hospicjum dla Dzieci – mówi Monika Kosakiewicz, specjalista ds. marketingu z IKEA Katowice.

Z pomocy cieszą się także w hospicjum. – Nasza fundacja istnieje dzięki ludziom wielkiego serca, osobom prywatnym, firmom i instytucjom, którym nie jest obojętny los nieuleczalnie chorych dzieci. Pod naszą opieką są rodziny, które zmagają się z wieloma problemami. Choroba, ból, zabiegi pielęgnacyjne, nieraz problemy finansowe, bowiem często jedno z rodziców musiało zrezygnować z pracy zawodowej, by opiekować się chorym dzieckiem. W tym roku dzięki IKEA w Katowicach nasi podopieczni otrzymają pluszaki z przeprowadzonej akcji “1 euro to majątek – Pluszaki dla edukacji”. Z pewnością wywołają one uśmiech na ich twarzach, ale również sprawią, że dziecko które w chwili odejścia jest w domu, wśród rodziców i rodzeństwa będzie również wśród swoich ukochanych zabawek – mówi dr Ewa Wójcik-Gil, wiceprezes Fundacji. Pluszaki można wrzucać do pojemnika za kasami od 4 listopada do 29 grudnia.


Edukacja dla lepszej przyszłości

Pomóc możemy także robiąc zakupy w IKEA. Zasady akcji są proste. Z każdej zakupionej zabawki i książeczki sieć IKEA przekazuje 1 euro na programy edukacyjne realizowane przez UNICEF i Save the Children w krajach rozwijających się.


Wierzymy, że dzięki edukacji dzieci nawet z ubogich krajów mają szansę na lepszy start w dorosłość. Od momentu inauguracji kampanii “1 euro to majątek – Pluszaki dla edukacji” w 2003 roku, udało nam się zebrać już 47,5 miliona euro. To pozwoliło na realną pomoc aż 8 milionom dzieci z ponad 40 krajów na całym świecie w zdobyciu dobrego wykształcenia. Fundusze pozyskane w ramach tegorocznej edycji zostaną przekazane głównie na poprawę jakości nauczania ubogich dzieci z krajów rozwijających się – mówi Monika Kosakiewicz z IKEA w Katowicach.

Mądry prezent dla rozwoju malucha

Warto wziąć pod uwagę taką formę pomocy dzieciom planując chociażby mikołajkowe czy bożonarodzeniowe zakupy.

Nieraz szukamy świątecznego prezentu dla naszych dzieci, wnuków czy dzieci przyjaciół. Chociaż większość rodziców stawia na elektroniczne gadżety to jednak warto kupić im zabawkę – młodszym dzieciom pluszaka, nieco starszym książeczkę z opowieściami. Dzięki temu możemy u dziecka wzbudzić ciekawość świata i stymulować jego rozwój. Dziecko bawiąc się na przykład pluszową sową czy misiem, może przy okazji nauczyć się nazw różnych części ciała. Książeczka z kolei przyda się wieczorami przed snem. Czytając dzieciom bajki, rodzic pielęgnuje ze swoim dzieckiem więź. Poza tym zabawki takie są w pełni bezpieczne, dziecko na pewno nie zrobi sobie krzywdy – mówi Monika Kosakiewicz z IKEA w Katowicach.

Dzięki temu, dziecko otrzyma wartościowy prezent, a oprócz tego włączymy się w światową akcję pomocy.

Ogromna akcja dla zaspokojenia ogromnych potrzeb

Nikogo nie trzeba przekonywać, że od dzieci zależy przyszłość. Im lepsze warunki rozwoju zostaną im zapewnione, tym później mamy większą szansę na zbudowanie wartościowego społeczeństwa. I chociaż zeszły rok był rekordowy, bowiem IKEA Foundation zebrała sumę 12,4 miliona euro, z czego 281 875 euro w Polsce to jednak potrzeby w zakresie wspomagania edukacji dzieci z krajów rozwijających się wciąż są ogromne. Kupując pluszaki, podarujemy wiele radości zarówno swoim dzieciom, potrzebującym podopiecznym hospicjum, jak i przyczynimy się do rozwoju edukacji na całym świecie.

Komentarze do: Katowice: Podaruj pluszaka dla dziecięcego hospicjum

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz