Szukaj

Dzień Dziecka w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Podziel się
Komentarze0

W najbliższy poniedziałek, 1 czerwca, mali i więksi pacjenci, a także dzieci po transplantacji serca, będą świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka na Oddziale Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej w Zabrzu.  Ten wyjątkowy Dzień Dziecka organizuje Stowarzyszenie Transplantacji Serca Koło „Zabrze” wraz z prof. Jackiem Białkowskim - Prezesem Fundacji Przyjaciół Dzieci z Chorobami Serca w Zabrzu.Dzięki zaangażowaniu przyjaciół Stowarzyszenia i ich wielkim sercom Odział Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej w Zabrzu zamieni się w beztroską krainę zabaw. Impreza rozpocznie się o godz. 13. W programie przewidziano wiele atrakcji dla małych pacjentów oraz dzieci, które tego dnia przyjadą na badania okresowe. Na uczestników czekają gry, quizy, zabawy prowadzone przez wolontariuszy.

Jak twierdzą organizatorzy, zabawek, książek i słodyczy wystarczy dla wszystkich. Warto zaznaczyć, że najmłodsza uczestniczka tego wyjątkowego Dnia Dziecka to siedemnastomiesięczna Ula, która osiem miesięcy temu przeszła transplantację serca.

Dzień Dziecka na Oddziale Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej w Zabrzu to jedna z wielu inicjatyw Stowarzyszenia podejmowanych na rzecz małych i dużych pacjentów czekających na przeszczep i tych po przeszczepie.


Organizację Dnia Dziecka w Zabrzu wspierają m. in.: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o., Syngenta Seeds sp. z o.o, Chipita Poland sp. z o.o (brand Chipicao).

Stowarzyszenie Transplantacji Serca Koło „Zabrze" prowadzi działalność zmierzającą do upowszechniania leczenia ludzi metodą transplantacji serca, szczególnie przez: organizowanie różnorodnych form społecznego działania popularyzujących tę metodę leczenia, udzielanie wszelkiej pomocy osobom niepełnosprawnym, ludziom po przeszczepie serca, a także inspirowanie władz i organów administracji państwowej do nowelizacji norm prawnych regulujących zagadnienia transplantacji serca.

Więcej informacji udzielają:


Magdalena Pohrybieniuk
PR DIRECTOR
gsm: +48 604 78 86 19
e-mail: magdalena.pohrybieniuk@brandsupport.pl
www.brandsupport.pl


Brand Support Sp. z o.o.
02-170 Warszawa
ul. Słowicza 54a

Jan Statuch
Prezes
gsm: +48 602 223 871
e-mail: jstatuch@go2.pl
www.stszabrze.aplus.pl

Stowarzyszenie Transplantacji Serca - koło w Zabrzu
ul. Szpitalna 2
41-800 Zabrze

Komentarze do: Dzień Dziecka w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz