Szukaj

Bezpłatne badanie dla dzieci

Podziel się
Komentarze0

Profilaktyka zdrowotna to podstawa, o której powinien pamiętać każdy rodzic. Należy stale kontrolować stan zdrowia dziecka i odpowiednio wcześnie zaplanować spotkania z lekarzami specjalistami. Do takich działań będzie zachęcać najpopularniejszy miesięcznik dla rodziców "Mamo, to ja", który jest inicjatorem i organizatorem akcji Mamo, to ja – pamiętaj o moim zdrowiu! Ogólnopolska akcja badań profilaktycznych dla dzieci organizowana jest już po raz drugi. W tym roku odbędzie się w dniach 23 - 24 września 2006 r. w Klinikach medycznych LUX MED, w sześciu miastach Polski: Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku i Warszawie.W Warszawie akcja odbędzie się w klinice LUX MED przy ulicy Chmielnej 85/87 w godzinach od 10.00 do 19.00. Rodzice dzieci do lat 5, w ciągu dwóch dni będą mogli bezpłatnie zasięgnąć porady jednego z pięciu specjalistów: dietetyka, pediatry, alergologa, neurologa oraz ortopedy. Na wizytę do wybranego specjalisty należy umówić się dzwoniąc na całodobową infolinię 0 801 80 08 08. Dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje, maluchy będą mogły bawić się z rówieśnikami pod opieką profesjonalnych animatorów.

Akcja badań profilaktycznych ma na celu uświadomienie rodzicom znaczenia profilaktyki zdrowotnej dla przyszłego rozwoju dziecka oraz zwrócenie uwagi mediów, a dzięki nim całego społeczeństwa, na problem właściwej edukacji zdrowotnej wśród rodziców.


Zdaniem dr Joanny Brett – Chruściel, Kierownika Poradni Matki i Dziecka LUX MED w Warszawie – Celem badań profilaktycznych jest wykrycie nieprawidłowości w rozwoju dziecka. W przypadku ujawnienia jakichkolwiek nieprawidłowości opiekę nad dzieckiem przejmuje specjalista dziecięcy zajmujący się określoną dziedziną. W pierwszych 6 miesiącach życia konsultacje odbywają się co 4-6 tygodni, w drugim półroczu co 3 miesiące, a powyżej 1 roku życia ocena jest dokonywana co 6 miesięcy.

Specjalizacje lekarzy wybrano w oparciu o dane dotyczące chorób pojawiających się najczęściej w okresie noworodkowym, niemowlęctwie oraz wczesnym dzieciństwie. Wczesna profilaktyka pozwala bowiem nie tylko ograniczyć, ale również całkowicie wyeliminować ich skutki.

Dodatkowych informacji udziela:
Alicja Jabłońska-Krzywy
Marketing & Communications Consultants
krzywy@mcconsultants.pl

ul. Łowicka 56 lok.1
02 – 531 Warszawa
(022) 406 61 00 - 03

Komentarze do: Bezpłatne badanie dla dzieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz