Szukaj

Wpływ napojów słodzonych na otyłość u kobiet

Naukowcy postanowili zbadać wpływ słodzonych napojów na otyłe kobiety, a także rodzaj stosowanej przez nie diety. W badaniu prowadzonym przez profesor Marie Reid z Uniwersytetu w Hull wzięło udział 41 kobiet. Uczestniczki spożywały litr dziennie napojów sztucznie i naturalnie słodzonych i dzięki temu można było określić, jak wpływa to na ich życie.

Badanie trwało cztery tygodnie. W jego trakcie uczestniczki wypijały 4 razy dziennie po 250ml przygotowanych przez profesor napojów i dodatkowo ich zadaniem było prowadzenie pamiętnika, w którym zapisywały rodzaj spożywanego pokarmu oraz nastrój jaki im towarzyszył każdego dnia.

Dwudziestu uczestniczkom przydzielono napoje słodzone naturalnym cukrem, natomiast pozostała część otrzymała preparaty sztucznie słodzone.

Co pokazały badania?

Jak się okazało, sacharoza (cukier) kompensowany jest zupełnie gdzie indziej i nie prowadzi do nadwagi, jeśli oczywiście w diecie zmniejszy się ilość spożywanych węglowodanów. Tak więc warto pamiętać, aby odpowiednio dobierać pokarmy, jeśli pijemy słodzone napoje, wówczas nie będziemy mieli problemów z nadwagą.

Badania te potwierdzają wcześniejsze, opublikowane w British Journal of Nutrition. Wykryły one bowiem, że u kobiet z nadwagą jak i tych z prawidłową masą ciała, które spożywają słodzone napoje nie zanotowano przyrostu dodatkowych kalorii.

Tak więc, wszystko jest dla nas, warto jednak pamiętać aby jeść i pić z umiarem.

Komentarze do: Wpływ napojów słodzonych na otyłość u kobiet

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz