Szukaj

Niskowęglowodanowa dieta może być najbardziej efektywna

"Spal więcej kalorii niż ich zjesz" to złote motto wszystkich, którzy starają się zrzucić zbędne kilogramy. Mimo wachlarza różnych diet, które wspomagają taki proces, jedynie kilka z nich jest naprawdę efektywnych.Naukowcy odkryli, że osoby z nadwagą spalają średnio 350 kalorii więcej dziennie, jeśli w ciągu dnia jedli żywność o niskiej zawartości węglowodanów.

Co ciekawe, dieta niskotłuszczowa była mniej skuteczna niż wyżej wspomniania, niskowęglowodanowa.

David S. Ludwid, autor badania, wraz ze współpracownikami, zaserwowali 21 posiłków osobom dorosłym z nadwagą. Posiłki były rozłożone trzy na dzień. Każdy z uczestników jadł to samo i stracił średnio 14 procent masy swojego ciała.


Następnie, aby utrzymać ich tendecję do tracenia na wadze, uczestnicy zostali przydzieleni do trzech grup, w których stosowano trzy różne, popularne dzisiaj, diety.

Jedna składała się z pokarmów niskotłuszczowych, druga oparta była na podejściu Atkinsa (wycinanie węglowodanów), a trzecia skupiała się na żywności, która miała niski indeks glikemiczny (brązowy chleb i płatki owsiane, zamiast białego chleba i ryżu białego).

Według wyników badań, ludzie stosujący dietę niskowęglowodanową spalali najwięcej kalorii.

Niestety występowały też efekty uboczne, takie jak zwiększenie ilości hormonów stresu oraz stany zapalne.

Jednocześnie, ludzie stosujący dietę niskotłuszczową doświadczyli najbardziej negatywnych konsekwencji w zakresie odporności na insulinę oraz stężenia lipidów i cholesterolu.

Komentarze do: Niskowęglowodanowa dieta może być najbardziej efektywna

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz