Szukaj

Doktor Dukan przepisał Mediator na odchudzanie

Doktor Pierre Dukan, który stał się sławny dzięki swojej diecie, miał przepisać Mediator, czyli lek antycukrzycowy, który znalazł się w samym sercu skandalu sanitarnego, pewnej otyłej pacjentce w 2008 roku, aby pomóc jej stracić na wadze, według RTL.Rewelacja ta jest nowym ciężkim ciosem dla doktora Dukana.

Król diet, który może pochwalić się tym, iż sprzedał 20 000 000 swoich książek, dzisiaj jest pokazywany palcem przez lekarzy, ze względu na swoją hiperproteinową metodę odchudzania, która jest potencjalnie niebezpieczna.

I dzisiaj znowu jest w świetle reflektorów.

Radio RTL zdobyło receptę lekarską, podpisaną ręką doktora Pierre’a Dukan w 2008 roku, na której widać, iż pacjentce został przepisany Mediator. Lek antycukrzycowy, wycofany ze sprzedaży w następnym roku, który miał spowodować śmierć od 500 do 2 000 osób we Francji i który jest w samym centrum afery już od kiku miesięcy.


Najbardziej kłopotliwe dla dietetyka, który nie przestaje wychwalać swojej metody odchudzania? Lekarstwo zostało przepisane pacjentce otyłej, a nie chorującej na cukrzycę.

Lek Mediator został więc ewidentnie przekształcony w środek tłumiący głód, a Pierre Dukan ma nie być jedynym lekarzem, który miał to robić.

Aby się bronić, doktor zaprzecza aktualnie ciężkim efektom niepożądanym tego leku antycukrzycowego, produkowanego w laboratoriach Servier. Dorzucił on przede wszystkim, iż działanie tłumiące głód tego leku było znane i wykorzystywane przez jego kolegów po fachu.

Komentarze do: Doktor Dukan przepisał Mediator na odchudzanie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz