Szukaj

Blisko jedna czwarta agentów GRC jest otyłych

Kanadyjska Żandarmeria Królewska (Gendarmerie royale du Canada, GRC) mierzy się z nowym wrogiem. Blisko jedna czwarta agentów Kanadyjskiej Żandarmerii Królewskiej, czyli 23,8% spośród nich, uważanych jest za otyłych, według norm dotyczących obwodu talii oraz wagi.Dlatego też, policja federalna w Kanadzie robi wszystko, aby przywrócić swoim agentom dobrą formę i uczynić ich zdolnymi do służby, przy pomocy programów, które zachęcają do ćwiczeń oraz do przyswojenia sobie dobrych przyzwyczajeń odżywiania.

Rich Boughen, generalny dyrektor sekcji zdrowia i bezpieczeństwa Kanadyjskiej Żandarmerii Królewskiej, oznajmił, iż forma fizyczna powinna być tak samo ważna, jak porzucenie nikotynizmu oraz zdrowie mentalne.

Wysiłek fizyczny wymagany od kobiet i mężczyzn w mundurach Kanadyjskiej Żandarmerii Królewskiej powinien być duży; mimo wszystko, otyłość na łonie policji narodowej odpowiada średniej krajowej. Jesteśmy pod tym względem bardzo reprezentatywni, podkreślił Rich Boughen.

Podobnie do światowej tendencji, liczba Kanadyjczyków określanych jako otyłych, wzrosła w przeciągu ostatnich lat, aby osągnąć poziom 24,1 % populacji, ujawniają dane Statistique Canada. Ludzie z nadwagą ryzykują bardziej, iż zachorują na cukrzycę, na choroby serca oraz na niektóre rodzaje nowotworów. A otyłość jest czynnikiem podnoszącym ryzyko nadciśnienia tętniczego, choroby woreczka żółciowego oraz problemów ze snem.


Jeśli chodzi o agentów policji pracujących w terenie, otyłość może im przeszkodzić w łapaniu przestępców i narazić ich własne życie na niebezpieczeństwo. Rich Boughen wyjaśnia, że Kanadyjska Żandarmeria Królewska ma „humanistyczny” obowiązek zachęcania swojego personelu do zachowywania dobrego zdrowia, do korzystania z życia oraz do zmniejszania napięcia przy pomocy długiej emerytury.

Ale potrzeba także, aby wystarczająca liczba agentów była w dobrej formie ze względów operacyjnych – każdego dnia i dla ważnych działań, takich jak bezpieczeństwo w czasie szczytów G8 i G20.

Rzecznik Kanadyjskiej Żandarmerii Królewskiej oznajmił, iż członkowie organizacji powinni poddawać się badaniom kondycji fizycznej co trzy lata regularnie, a także, iż kryteria ewaluacji powinny być wkrótce zawężone.

Pierre Drouin, doradca zdrowia fizycznego oraz modelu życia z kwatery głównej Kanadyjskiej Żandarmerii Królewskiej uważa, że ten test jest trudny, a normy dla agentów elitarnych, takich jak straż bezpieczeństwa premiera, zespoły reagujące w nagłych sytuacjach oraz jednostki z psami, są od 2 do 3 razy większe i rygorystyczne.

W między czasie oznajmiono także, że otyli agenci otrzymują stanowiska administracyjne albo służą za szoferów, w oczekiwaniu na nowy egzamin sprawności fizycznej.

Komentarze do: Blisko jedna czwarta agentów GRC jest otyłych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz