Szukaj

Większość zakażeń związanych z ciążą jest powodowana przez cztery uleczalne schorzenia

Podziel się
Komentarze0

W krajach o niskich i średnich dochodach infekcje związane z ciążą są główną przyczyną śmierci kobiet. Mogą być też śmiertelne płodów i nowo narodzonych dzieci. Naukowcy dowodzą – na łamach „PLOS Medicine” – że w większości zakażenia te są spowodowane przez cztery typy schorzeń, które są uleczalne i możliwe do uniknięcia.Doktor Michael Gravett wraz z zespołem badaczy z University of Washington w Seattle przejrzał wszystkie opublikowane do tej pory opracowania zawierające informacje na temat zakażeń u kobiet ciężarnych, zwracając szczególną uwagę na te dotyczące Afryki i Azji (tych dwóch kontynentów dotyczy 80% przypadków).

Dzięki wykonanej w ten sposób pracy naukowcy z Seattle zidentyfikowali właściwe strategie wykrywania infekcji, leczenia ich i zapobiegania ich pojawieniu się.


Zdaniem zespołu, większość zagrażających życiu zakażeń związanych z ciążą jest powodowana przez infekcje: narządów płciowych, układu moczowego, tkanek miękkich i tych będących wynikiem aborcji.

Autorzy rekomendują zintegrowanie działań zapobiegawczych, diagnostycznych i leczniczych w opiece przedporodowej. Najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby zapewnienie kobiecie w ciąży maksimum uwagi związanej z niebezpieczeństwem zakażeń w czasie jednej wizyty (ang. point-of-care).

Naukowcy mają też nadzieję na opracowanie i udostępnienie niedrogich testów wykrywających infekcje.

Zdaniem lekarzy z University of Washington istnieje ogromna potrzeba przeprowadzenia wszechstronnych badań w krajach o niskim i średnim dochodzie, by określić czynniki ryzyka, epidemiologię i mikrobiologię zakażeń.

Bez tych danych kobiety nadal będą niewłaściwie leczone i będą umierać z powodu infekcji, których można uniknąć.

Komentarze do: Większość zakażeń związanych z ciążą jest powodowana przez cztery uleczalne schorzenia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz