Szukaj

Uwarunkowania kulturowe mają wpływ na wagę dziecka przychodzącego na świat?

Podziel się
Komentarze0

Według najnowszych badań opublikowanych przez USC, rola jaką przyszłe matki pełnią w rodzinie – niezależnie od sytuacji we własnej rodzinie - pozwala przewidzieć wagę dziecka mającego przyjść na świat. Co więcej, daje także możliwość odkrycia czy dziecko będzie cierpiało na astmę, aż trzy lata przed pierwszymi objawami.Zostały one opublikowane w artykule, który pojawił się w czasopiśmie Social Science & Medicine.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rola jaką każda osoba pełni w społeczeństwie, warunkuje jej stan zdrowia - powiedziała Cleopatra Abdou, asystentka profesora w USC Davis School of Gerontology

Abdou przebadała 4,633 kobiet (białych, czarnych oraz latynosek) cechujących się zamiłowaniem do rodziny, bądź uściślając - wierzących w swoją rolę w rodzinie oraz odpowiedzialność. Informacje uzyskano przy pomocy kwestionariusza.

„Rodzinność”, według badanych kobiet, sprowadzała się do dwóch twierdzeń “samotne matki są w stanie wychowywać dziecko tak samo, jak rodzice żyjący w związku” oraz “lepiej dla dzieci, gdy rodzice są po ślubie”.

Chociaż niektórzy mogą uważać, że zdrowsze dzieci rodzą się z matek u których zaobserwowano duże wsparcie rodziny, rodzinność jest miarą kulturową, która nie powinna być wiązana ze stanem cywilnym rodziny.

Następnie Abdou sprawdziła stan zdrowia ich dzieci i odkryła, że każdy jeden punkt na skali rodzinności, dodawał dzieciom 71 gram. Miał także duży wpływ na pojawienie się innych chorób, np. u dzieci tych zaobserwowano mniejszy stopień zachorowalności na astmę przez 3 rokiem życia.

Komentarze do: Uwarunkowania kulturowe mają wpływ na wagę dziecka przychodzącego na świat?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz