Szukaj

Popyt na wygodną i atrakcyjną odzież ciążową dla kobiet we wcześniejszych miesiącach ciąży

Podziel się
Komentarze0

Nawet przy spadku zapotrzebowania na odzież damską w ostatnich latach, sprzedawcy zauważyli rosnący popyt na odzież ciążową. Obecnie większość odzieży ciążowej produkuje się używając standaryzowanej tabeli rozmiarów, której skala zaczyna się od kobiet w siódmym miesiącu ciąży. Odzież dla kobiet we wcześniejszych miesiącach ciąży produkowana jest przez dostosowywanie proporcjonalnie mniejszych rozmiarów w oparciu o standaryzowaną tabelę rozmiarów.W swoim ostatnim badaniu MyungHee Sohn z University of Missouri pokazała, że producenci powinni zmienić obowiązującą dotąd tabelę rozmiarów dla odzieży ciążowej, żeby dostosować ją do potrzeb kobiet zaczynających piąty miesiąc ciąży.
 
W pracy opublikowanej w Journal of Fashion Design, Technology and Education, MyungHee Sohn opisuje użycie trójwymiarowego skanera ciała do monitorowania przyrostu masy i zmian w kształcie ciała ciężarnych kobiet przez cały okres trwania ciąży.

Badaczka odkryła, że pierwsze zmiany w kształcie i rozmiarze pojawiają się u kobiet na początku piątego miesiąca ciąży. W ciągu kolejnych tygodni ciąży ciała kobiet nie zmieniają swojego kształtu proporcjonalnie. Wyniki te wskazują na konieczność tworzenia rozmiarów ubrań ciążowych od piątego miesiąca ciąży.


„Ciężarne kobiety nie zmieniają rozmiaru proporcjonalnie wraz z postępującą ciążą” – powiedziała MyungHee Sohn.

Badaczka dodała, że producenci odzieży szyją ubrania ciążowe zakładając, że kobiety zmieniają rozmiar proporcjonalnie i dlatego też odzież ciążowa jest źle doposowana i mało atrakcyjna.

Celem najnowszego badania MyungHee Sohn jest lepsze dopasowanie odzieży dla kobiet „plus-size”.

Przy produkcji odzieży w tym rozmiarze stosuje się zdaniem Sohn zbyt uniwersalne miary, które nie uwzględniają różnych kształtów ciała kobiet.

Badaczka używa trójwymiarowego skanera ciała oraz dwu- i trójwymiarowego wzornika do stworzenia propozycji odzieży dostosowanej do różnorodnych kształtów kobiet w rozmiarze plus oraz odzieży, która lepiej dopasowywać się będzie do ruchów poszczególnych części ciała.

Obecnie Sohn rekrutuje modelki „plus-size” do swojego badania.

Komentarze do: Popyt na wygodną i atrakcyjną odzież ciążową dla kobiet we wcześniejszych miesiącach ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz