Szukaj

Popyt na wygodną i atrakcyjną odzież ciążową dla kobiet we wcześniejszych miesiącach ciąży

Podziel się
Komentarze0

Nawet przy spadku zapotrzebowania na odzież damską w ostatnich latach, sprzedawcy zauważyli rosnący popyt na odzież ciążową. Obecnie większość odzieży ciążowej produkuje się używając standaryzowanej tabeli rozmiarów, której skala zaczyna się od kobiet w siódmym miesiącu ciąży. Odzież dla kobiet we wcześniejszych miesiącach ciąży produkowana jest przez dostosowywanie proporcjonalnie mniejszych rozmiarów w oparciu o standaryzowaną tabelę rozmiarów.W swoim ostatnim badaniu MyungHee Sohn z University of Missouri pokazała, że producenci powinni zmienić obowiązującą dotąd tabelę rozmiarów dla odzieży ciążowej, żeby dostosować ją do potrzeb kobiet zaczynających piąty miesiąc ciąży.
 
W pracy opublikowanej w Journal of Fashion Design, Technology and Education, MyungHee Sohn opisuje użycie trójwymiarowego skanera ciała do monitorowania przyrostu masy i zmian w kształcie ciała ciężarnych kobiet przez cały okres trwania ciąży.

Badaczka odkryła, że pierwsze zmiany w kształcie i rozmiarze pojawiają się u kobiet na początku piątego miesiąca ciąży. W ciągu kolejnych tygodni ciąży ciała kobiet nie zmieniają swojego kształtu proporcjonalnie. Wyniki te wskazują na konieczność tworzenia rozmiarów ubrań ciążowych od piątego miesiąca ciąży.

Zobacz również:„Ciężarne kobiety nie zmieniają rozmiaru proporcjonalnie wraz z postępującą ciążą” – powiedziała MyungHee Sohn.

Badaczka dodała, że producenci odzieży szyją ubrania ciążowe zakładając, że kobiety zmieniają rozmiar proporcjonalnie i dlatego też odzież ciążowa jest źle doposowana i mało atrakcyjna.

Celem najnowszego badania MyungHee Sohn jest lepsze dopasowanie odzieży dla kobiet „plus-size”.

Przy produkcji odzieży w tym rozmiarze stosuje się zdaniem Sohn zbyt uniwersalne miary, które nie uwzględniają różnych kształtów ciała kobiet.

Badaczka używa trójwymiarowego skanera ciała oraz dwu- i trójwymiarowego wzornika do stworzenia propozycji odzieży dostosowanej do różnorodnych kształtów kobiet w rozmiarze plus oraz odzieży, która lepiej dopasowywać się będzie do ruchów poszczególnych części ciała.

Obecnie Sohn rekrutuje modelki „plus-size” do swojego badania.

Komentarze do: Popyt na wygodną i atrakcyjną odzież ciążową dla kobiet we wcześniejszych miesiącach ciąży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz