Szukaj

Planujesz ciążę? Zadbaj o zdrowie już teraz

Podziel się
Komentarze13

Przyszłe mamy coraz częściej mają możliwość skorzystania z pakietów badań, przygotowanych specjalnie pod kątem planowanej przez nie ciąży. Pozwalają one nie tylko ocenić ogólny stan zdrowia kobiety, ale również wykryć większość infekcji, które mogą zostać przeniesione na dziecko.

Planujesz ciążę? Zadbaj o zdrowie już teraz

Na zdrowie dziecka w dużej mierze wpływa stan przyszłej mamy, dlatego tak ważne jest, aby w chwili podjęcia decyzji o ciąży, udać się na wizytę do lekarza, by wykonać podstawowe badania. Pozwolą one uniknąć ewentualnych komplikacji w trakcie ciąży, a także podpowiedzą ginekologowi, jakich zaleceń udzielić przyszłej mamie.

Jedną z placówek, oferujących badania skierowane do kobiet, które zamierzają zajść w ciążę, jest Prywatna Lecznica Certus z Poznania.

Pakiet „Zdrowa Mama” obejmuje badania diagnostyczne, a także dwie konsultacje ginekologiczne wraz z USG, badaniem cytologicznym szyjki macicy, badaniem biocenozy pochwy oraz badaniem immunologicznym, mającym na celu wykluczenia zarażenia drobnoustrojem  chlamydia trachomatis.


Zestaw badań diagnostycznych składa się z kolei z badania ogólnego moczu oraz następujących badań krwi:

Morfologia
Glukoza
Prolaktyna
Mocznik
Kreatynina
ASPAT, ALAT
Czas kaolinowo-kefalinowy
TSH
Grupa Krwi
Antygen HBs
P/c anty-HCV
HIV Duo
VDRL
P/c p-różyczce IgG
P/c p-różyczce IgM
Toksoplazmoza IgG, IgM

Pacjentka zainteresowana wykonaniem pakietu badań „Zdrowa Mama” zgłasza się do punktu rejestracji w terminie umówionym osobiście lub telefonicznie, w wybranej przez siebie wcześniej placówce. Następnie jest kierowana do laboratorium, gdzie ma pobieraną krew do badań oraz gdzie pozostawia próbkę moczu.

Na koniec, pacjentka udaje się na wizytę do lekarza ginekologa. W trakcie konsultacji lekarz wykonuje badanie ginekologiczne wraz z USG i pobraniem materiału do badań. Po odbytej wizycie, pacjentka umawia się na termin drugiej konsultacji, podczas której ginekolog podsumuje wyniki badań i poda ewentualne zalecenia.

Wykonanie badań przed planowaną ciążą, nie tylko pozwala na ocenę stanu zdrowia kobiety, ale przede wszystkim daje szansę podjęcia wcześniejszego leczenia w przypadku wykrycia nieprawidłowości, zwiększając tym samym szansę na uniknięcie komplikacji i urodzenie zdrowego dziecka.

Komentarze do: Planujesz ciążę? Zadbaj o zdrowie już teraz (13)

Marcelka
Marcelka 24-05-2013 11:54

Planowanie ciąży

3

czy jak planuje ciążę, powinnam zacząć przyjmować jakieś dodatkowe witaminy?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
mulanka
mulanka 01-06-2013 22:09

Witaminy

6

jak to nie musisz? no na początek kwas foliowy!... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (6)
Pokaż cały wątek (6)
Kamcia89
Kamcia89 23-06-2013 10:57

Suplemnety

1

A suplementy jakie polecacie?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Marcelka
Marcelka 30-05-2013 22:18

witaminy

1

Czyli na początku ciąży nic brać nie muszę? A co brałyście potem?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Kamcia89
Kamcia89 29-05-2013 12:50

Witaminy w ciąży

1

Ja przez pierwsze 2 miesiące stosowałam sam kwas foliowy dopiero później przerzuciłam się na suplementy diety dla kobiet w ciąży... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
mulanka
mulanka 24-05-2013 15:52

Witaminy

1

myślę że najważniejszy jest kwas foliowy... ale dużo kobiet bierze dodatkowo witaminy (bo jak powszechnie wiadomo w czasie ciąży zwiększa się na nie zapotrzebowanie nawet 400 krotnie)... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze