Szukaj

Objawy współodczuwania u przyszłych ojców

Podziel się
Komentarze0

Wyłączność na towary dla osób ciężarnych mają tylko kobiety w ciąży, nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie odczuwają pewnych dolegliwości które towarzyszą panią będącym w stanie błogosławionym. Skoro moja żona jest w ciąży dlaczego to ja odczuwam niektóre dolegliwości? To pytanie stawia sobie nie jeden mężczyzna, jak zatem jest z objawami współodczuwania?Prawie połowa przyszłych ojców przechodzi zespół wylęgania czy też zespół współodczuwania o różnym stopniu nasilenia. Co można zaliczyć do objawów współodczuwania u przyszłych ojców: nudności, wymioty, ból brzucha, zmiany apetytu, przybór masy ciała, zachcianki pokarmowe, wahania nastroju, zawroty głowy.

Na pewno dla wszystkich panów jest to zaskakujące, że dokuczają im dolegliwości na które skarży się ich ciężarna żona. Przyczyną zespołu wylęgania mogą być najróżniejsze uczucia, które podczas trwania ciąży Twojej partnerki maja na Ciebie wpływ. Jeżeli twoją żonę coś boli to możesz również chcieć odczuwać ten stan i tak właśnie się dzieje. Tak samo dzieje się z innymi odczuciami, jak stres, zazdrość. Musisz jednak wiedzieć, że współodczuwanie nie wynika tylko z emocji ale również ma podłoże fizyczne. Na pewno to stwierdzenie, jest dla Ciebie bardzo zaskakujące.  Badania wykazują, iż nadwyżka hormonów, która pojawia się w organizmie kobiety ciężarnej pojawia się również u niektórych mężczyzn.


Oczywiście nie musisz się obawiać, że w Twoim organizmie pojawi się taka nadwyżka hormonów, iż zaczną rosnąć Ci piersi. Ale może to wpłynąć na to iż pojawi się niewielki brzuszek lub też Twój organizm zareaguje obrzydzeniem na ulubiony do tej pory kotlet schabowy czy zaczniesz mieć ochotę na produkty spożywcze, które wcześniej nie wzbudzały Twojego entuzjazmu.

Zmiany hormonalne w Twoim organizmie nie są przypadkowe, matka natura w ten sposób chce obudzić w tobie instynkty rodzicielskie i przygotować Cię do roli Ojca. Wszystkie dolegliwości, jakie towarzyszą Ci każdego dnia możesz zamienić w coś pozytywnego. Nie będziesz się czuł opuszczony, kiedy bardziej zaangażujesz się w problemy związane z ciążą oraz w przygotowania związane z pojawieniem się dziecka na świecie.

Mężczyźni, którzy nie nie zauważą u siebie objawów wpół odczuwania nie powinni się tym za bardzo martwić. To, że Twoje ciało nie reaguje w ten sposób n nadchodzące zmiany w waszym życiu nie oznacza, że będziesz złym ojcem i nie poradzisz sobie z obowiązkami rodzicielskimi. Najwidoczniej znalazłeś inny sposób na wyrażanie uczuć, które towarzyszą Ci od chwili gdy Twoja partnerka zaszła w ciąże. Każdy przyszły ojciec jest inny, tak samo jak inna jest każda przyszła matka.

Komentarze do: Objawy współodczuwania u przyszłych ojców

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz