Szukaj

Liczba nastoletnich ciąż w USA stale spada

Podziel się
Komentarze0

Liczba amerykańskich nastolatek zachodzących w niechcianą ciążę spadła w 2011, podaje CDC. Mniej kobiet również urodziło w wieku 20 lat, w porównaniu do poprzedniego okresu, ale wskaźnik urodzeń wzrósł dla kobiet w późnych latach 30 i 40. Gospodarka przechodzi kryzys, a to z pewnością jest czynnikiem, branym pod uwagę, jeżeli chodzi o posiadanie dziecka, mówi Hamilton Brady z CDC, główny autor nowego raportu.Kobiety mogą sobie mówić, że nie jest to dobry czas. Starsze panie zaś są spokojniejsze o swoją pracę, i rozumieją, że nie mogą długo czekać, jeśli chcą ewentualnie zajść w ciążę, dodaje specjalista.

Nowe dane zostały opublikowane w Pediatrics.

Raport pokazuje 8% spadek urodzeń z nastoletnich ciąż w latach 2010 i 2011. Nieco ponad 3% dziewcząt w wieku do 15 do 19 lat zaszło w ciążę i urodziło w tym okresie.

Hamilton obliczł, że 3,6 milionów więcej noworodków byłoby urodzonych przez dziewczęta w tej grupie wiekowej w ciągu ostatnich 20 lat, gdyby wskaźnik nastoletnich ciąż nie spadł po szczytowym okresie w 1991 roku.

Zobacz również:Na drugim końcu spektrum jest wskaźnik urodzeń dla kobiet w wieku od 35 do 39 lat, który wzrósł o 3% w stosunku do 2010. W 2011 roku 4,7% pań w późnych latach 30 i nieco ponad 1% we wczesnych latach 40 zaszło w ciążę.

Inne wyniki: zaobserwowano dalszy spadek przedwcześnie porodów lub urodzeń noworodków z niską wagą.

Kobiety pochodzenia hiszpańskiego i rasy czarnej nadal są bardziej zagrożone przedwczesnym porodem niż białe. Jednak liczby te spadły wśród wszystkich ras.

Śmiertelność niemowląt była ponad dwukrotnie wyższa wśród czarnych kobiet.

Hamilton dodaje, że spadek nastoletnich ciąż jest wyjątkowo dobrą wiadomością i odzwierciedla wysiłki wdrożone w celu zapobiegania niechcianym ciążom w tej grupie wiekowej.

Dr Krishna Upadhya, ekspert od nastoletnich ciąż w Szkole Medycznej Johns Hopkins w Baltimore, mówi: myślę, że zawdzięczamy to stosowaniu coraz lepszej antykoncepcji.

Jednak dodaje, że nadal istnieją pewne regiony kraju, gdzie zarówno prezerwatywy, jak i długo działające formy antykoncepcji, takie jak wewnątrzmaciczne urządzenia (IUD), są trudno dostępne dla nastolatek.

Komentarze do: Liczba nastoletnich ciąż w USA stale spada

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz