Szukaj

Lek na poranne mdłości wkrótce w aptekach?

Podziel się
Komentarze0

Amerykańska agencja regulacyjna zatwierdziła właśnie lek przeciw porannym mdłościom u ciężarnych, który został wycofany z rynku trzydzieści lat temu, ponieważ pojawiły się głosy, że powodował on wady wrodzone u płodu. Diclegis, stworzony przez Duchesnay Inc, prywatną kanadyjską firmę, jest generyczną wersją produktu, który był początkowo zatwierdzony w USA pod nazwą Benedictin w 1956 roku.Jednak już w 1983 roku został wycofany z powodu skarg kobiet, które twierdziły, że lek spowodował uszkodzenia u ich potomstwa.

Food and Drug Administration wyjaśnia, że w tamtej epoce nie skłaniała producenta leku Benedictin, Merrell Drow, do wycofania specyfiku z rynku.

W rzeczywistości FDA stwierdza, w odpowiedzi na napływające petycje wielu obywateli, że tamten farmaceutyk nie został wycofany dlatego, że był niebezpieczny bądź nieskuteczny. Został wycofany po prostu dlatego, że firma Merrell Drow nie mogła sobie pozwolić finansowo na to, aby bronić się w sądzie przed oskarżeniami.

Diclegis, tak jak Benedictin, składa się z dwóch substancji: doksylamina bursztynianu, która zawarta jest w kilku przeciwhistaminowych lekach dostępnych bez recepty; oraz pyroksydyna (pyroxidine hydrochloride), znana również jako witamina B6.

Diclegis w postaci jednej tabletki będzie dostępny tylko na receptę, zapowiada Food and Drug Administration.

Przywrócenie leku na rynek jest śmiałym posunięciem FDA.

Poranne mdłości dotykają znacznej liczby kobiet w ciąży. W większości przypadków można się ich pozbyć poprzez zmianę diety lub spożywanie imbirowych napojów. Jednak istnieją także takie przypadki, gdy kobiety wymagają hospitalizacji oraz dożylnego podawania płynów.

Komentarze do: Lek na poranne mdłości wkrótce w aptekach?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz