Szukaj

Czkawka u kobiety w czasie ciąży

Odpowiedz w wątku
Renni
Renni 14-02-2016 21:10

a co z czkawką w czasie ciąży? Chodzi mi nie o czkawkę dziecka, ale o czkawkę u kobiety. Nasiliły się mi takie dolegliwości w drugim trymestrze ciąży, czkawka powtarza się dość często i zaczyna to być naprawdę męczące. Ktoś tak miał? Jak radzić sobie z tą czkawką w ciąży?

ginag
ginag 17-02-2016 18:59

Wydaje mi się, że czkawka u Ciebie w czasie ciąży może być związana z ogólnym nasileniem dolegliwości ze strony układu trawiennego, które zazwyczaj ma miejsce w ciąży. W ciąży pojawiają się nasilone zgaga, mdłości, wzdęcia czy zaparcia, a u Ciebie dodatkowo pewnie doszła czkawka. Może też to wynikać z nacisku dziecka na przeponę lub czkawka spowodowana jest czynnikami takimi jak stres czy podrażnienia żołądka np. ostrymi potrawami, a żołądek w czasie ciąży zazwyczaj jest bardziej drażliwy.
Zacznij najpierw od sprawdzonych metod na czkawkę i zobacz czy pomogą. Tutaj masz wymienione sposoby na czkawkę: http://www.biomedical.pl/zdrowie/jak-radzic-sobie-z-czkawka-3731.html - jest też tam napisane co robić, jeżeli czkawka nie mija. Nie jest wykluczone, że czkawka nie daje Ci spokoju bo masz np. jakieś problemy żołądkowe typu refluks.

JanKowalski111
JanKowalski111 14-03-2016 15:51

Pozwolę zgodzić się z moim poprzednikiem, że czkawka u kobiet w ciąży ma najczęściej związek z zaburzeniami w funkcjonowaniu układu trawiennego. Ciąża to stan, który wymaga od kobiecego organizmu bardzo wiele. Staraj się nie jeść suchych potraw, ale też tych bardzo zimnych, unikaj stresu - czkawka może mieć podłoże neurologiczne.

sinless
sinless 26-04-2016 13:56

Czkawka u kobiet w czasie ciąży jest rzeczą normalną, to dolegliwość, która dopada nas gdy jemy bez popijania, w pośpiechu, połykamy zbyt duże kęsy. Uważać też, trzeba na zbyt gorące lub zbyt ostre jedzenie. Jeżeli jesteś zestresowana, wciąż coś Cię niepokoi to jesteś narażona na napady czkawki trzy razy bardziej.

piroania
piroania 31-05-2016 15:59

Słyszałam kiedyś, że czkawka w ciąży oznacza wykształcanie się płuc i oskrzeli u dziecka. Czkawka u kobiety w czasie ciąży to normalny objaw w II i III trymestrze.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Poranne nudności i wymioty w czasie ciąży"