Szukaj

CareLink Personal – cukrzyca pod kontrolą

Podziel się
Komentarze0

Firma Medtronic wprowadziła nowe, bezpłatne oprogramowanie w języku polskim działające w oparciu o sieć internetową, które wspomaga leczenie cukrzycy. Program dostępny pod adresem http://carelink.medtronicdiabetes.com umożliwia gromadzenie informacji w jednym miejscu ze wszystkich czterech elementów wykorzystywanych w terapii – pompy insulinowej, ciągłego monitorowania glikemii, glukometru i dzienniczka samokontroli.


Dane zbierane przez CareLink Personal prezentowane na domowym komputerze w formie czytelnych wykresów, pozwalają znacznie ograniczyć czas na codziennie notatki dotyczące samokontroli. Nowe oprogramowanie skraca czas poświęcony na kontrolę cukrzycy, zwiększa efektywność leczenia i ułatwia życie pacjenta.

Zrozumienie zależności przyczynowo - skutkowych między dawkowaniem insuliny, spożywanymi pokarmami, aktywnością fizyczną i przyjmowaniem leków na wahania poziomów glukozy we krwi to wyzwanie w kontroli cukrzycy. CareLink Personal ułatwia pacjentom zrozumienie tych skomplikowanych relacji. Program służy między innymi do analizowania wzrostów i spadków poziomu glukozy we krwi, generowania szczegółowych raportów oraz przygotowywania dziennych podsumowań – a przez to poznanie możliwych przyczyn wahań glikemii.

Ważną zaletą CareLink Personal jest także jego integracja z programem CareLink Pro przeznaczonym dla placówek służby zdrowia. Pacjent może przekazywać lekarzowi dane ze swojego urządzenia zdalnie, bez konieczności osobistej wizyty. CareLink Personal umożliwia szybkie przesłanie danych zapisanych w pompie insulinowej pacjenta przez Internet do specjalnego bezpiecznego serwera, a stamtąd do komputera lekarza (który posiada oprogramowanie CareLink Pro).

Diabetolog może pobrać dane przesłane przez pacjenta jeszcze przed wizytą, a także wykorzystując specjalną funkcję oprogramowania CareLink Pro, przypomnieć lub poprosić swojego pacjenta o przesłanie danych na serwer dzień przed umówioną wizytą. To nowoczesne rozwiązanie z zakresu telemedycyny pozwala choremu i lekarzowi skupić uwagę na wynikach prowadzonego leczenia i daje możliwość optymalnego wykorzystania czasu wizyty. Pacjent może również sam wydrukować swoje raporty z plików pdf i zgłosić się do lekarza z gotowym dzienniczkiem.


- Program CareLink Personal pozwala osobie chorej na cukrzycę typu 1 na zdecydowane ograniczenie czasu poświęconego na codzienne żmudne prowadzenie dzienniczka samokontroli, który jest niezbędny do kontrolowania swojego stanu zdrowia i analizy leczenia na co dzień i w trakcie wizyty u lekarza. Jeśli diabetyk używa w pompie insulinowej funkcji Kalkulatora Bolusa, to w zasadzie nie ma potrzeby, aby robił ręczne notatki. Program odnotowuje wszelkie istotne informacje dotyczące zachowania pacjenta takie jak: wartości glikemii,  ilość i wielkość posiłków, ilość i czas podania insuliny i wiele innych. To znacznie ułatwia życie osobom z cukrzycą, którym tak jak i ludziom zdrowym na wszystko brakuje czasu   –
mówi Arkadiusz Stelmaszewski z działu Medtronic Diabetes.


- I co najważniejsze, dane zapisane w pompie insulinowej  są na pewno prawdziwe i bardzo precyzyjne – dodaje.

Dane przesyłane do programu CareLink Personal są chronione przed dostępem niepowołanych osób. Oprogramowanie zbudowane jest zgodne ze ścisłymi warunkami dotyczącymi prywatności. System wykorzystuje najnowszą technologię kodowania danych zapewniającą pełne bezpieczeństwo podczas przesyłania danych.

Aby skorzystać z oprogramowania, chory posiadający pompę insulinową i system ciągłego monitorowania glikemii (CGM) firmy Medtronic powinien zarejestrować się na stronie http://carelink.medtronicdiabetes.com (dostępna jest polska wersja strony). Do przesyłania danych z pompy insulinowej, systemu ciągłego monitorowania glukozy CGM, glukometru i dzienniczka potrzebne jest urządzenie CareLink USB, które zapewnia szybki transfer i kompatybilność z systemem Windows oraz komputer z dostępem do Internetu. Po przesłaniu danych z urządzeń do programu CareLink Personal, można wygenerować raporty.

Więcej informacji o CareLink Personal można znaleźć na stronie www.pompy-medtronic.pl – zakładka „Informacje o produktach” oraz „Pomoc”.


*****


Medtronic Diabetes

Dział cukrzycy w firmie Medtronic, www.medtronicdiabetes.com, www.pompy-medtronic.pl) jest światowym liderem w stosowaniu zaawansowanych rozwiązań w leczeniu cukrzycy, obejmujących systemy zintegrowanego leczenia cukrzycy, terapię za pomocą pompy insulinowej, systemy stałego monitoringu poziomu glukozy oraz oprogramowanie do zarządzania terapią, jak również profesjonalny serwis dla pacjentów dostępny 24/7.

Medtronic

Medtronic, Inc., (www.medtronic.com. www.medtronic.pl ) z siedzibą główną w Minneapolis, jest światowym liderem w dziedzinie technologii medycznej – uśmierzającej ból, przywracającej zdrowie, a także wydłużającej życie milionom ludzi na całym świecie.

Komentarze do: CareLink Personal – cukrzyca pod kontrolą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz