Szukaj

Ważna jest całkowita ilość ćwiczeń, nie ich częstotliwość

Nowe badanie naukowców Queen’s University pokazuje, że ludzie dorośli, którzy ćwiczą w sumie przez 150 minut przez zaledwie kilka dni w tygodniu, nie są w gorszym stanie niż osoby, które ćwiczą częściej przez ten sam okres.Badacze przyjrzeli się 2 324 dorosłym z Kanady, aby określić, czy częstotliwość fizycznej aktywności w ciągu tygodnia jest powiązana z czynnikami ryzyka cukrzycy, udaru mózgu i choroby serca.

Dr Ian Janssen mówi: - Nasze odkrycia pokazują, że nie jest ważne, w jaki sposób dorośli „uzyskają” te zalecane 150 minut aktywności fizycznej tygodniowo. Na przykład, osoba, która nie ćwiczyła od poniedziałku do piątku, ale „odbiła” to sobie w sobotę, ćwicząc przez 150 minut, uzyskała takie same korzyści dla zdrowia co osoba, która ćwiczyła w ciągu tygodnia przez 20 – 25 minut każdego dnia.


Naukowcy zmierzyli aktywność fizyczną uczestników, prosząc ich o noszenie akcelerometrów (niewielkie elektryczne urządzenia, które nagrywają, jak wiele dana osoba rusza się każdej minuty).

Podzielili uczestników na grupę „często aktywną” (5 – 7 dni w tygodniu) oraz grupę „niezbyt często aktywną” (1 – 4 dni w tygodniu).

Badanie ukazało się w Applied Physiology, Nutrition and Metabolism.

Komentarze do: Ważna jest całkowita ilość ćwiczeń, nie ich częstotliwość

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz