Szukaj

Zwyczajnie Aktywni w pracy - szansa dla chorych przewlekle

Podziel się
Komentarze0

Sukces zawodowy dla każdego z nas znaczy coś innego, ale wszyscy chcemy mieć szansę go zrealizować. Dla chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne bycie zwyczajnie aktywnymi w pracy to już sukces. Aby wesprzeć ich w staraniach o realizację zawodowych planów powstał konkurs o grant „Zwyczajnie Aktywni”. Organizatorzy zapraszają do składania projektów konkursowych od 10 czerwca do 10 września 2013 roku.Chorzy na autoimmunologiczne choroby zapalne to głównie ludzie młodzi, aktywni, pełni chęci do życia i pomysłów, ale często ograniczeni przez objawy choroby w realizacji swoich planów. Dlatego potrzebują wsparcia w zwiększeniu szans na utrzymanie dotychczasowej aktywności zawodowej lub powrót do niej i możliwość rozwoju. Codzienne zmagania z objawami takich chorób jak nieswoiste zapalenie jelit czy RZS (reumatoidalne zapalenia stawów), łuszczyca najlepiej znają organizacje opiekujące się pacjentami i specjalnie dla nich stworzono konkurs „Zwyczajnie Aktywni”.

Organizatorzy - Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Polskie Amazonki Ruch Społeczny oraz firma AbbVie Polska, która ufundowała granty dla zwycięzców – serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie „Zwyczajnie Aktywni” wszystkie organizacje pacjentów chorych na autoimmunologiczne choroby zapalne z obszarów: gastroenterologicznego (choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), reumatologicznego (reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) oraz dermatologicznego (łuszczyca, łuszczycowe zapalenie stawów). Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu działań dla chorych, dzięki którym będzie możliwa ich aktywizacja zawodowa, która wpłynie na poprawę jakości ich życia i pomoże utrzymać dotychczasową zwyczajną aktywność w pracy.


Projekty będzie oceniać Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli instytucji oraz organizacji (partnerów i patronów konkursu) związanych z działaniami na rzecz pacjentów, ale również mającymi wiedzę i przygotowanie, a nierzadko osobiste doświadczenie, w składaniu i ocenie wniosków grantowych.

Projekty można zgłaszać od 10 czerwca do 10 września 2013 roku w Biurze Konkursu, przy ul. Paryskiej 23a oraz drogą mailową – konkurs@zwyczajnieaktywni.pl . regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.zwyczajnieaktywni.pl

Komentarze do: Zwyczajnie Aktywni w pracy - szansa dla chorych przewlekle

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz