Szukaj

Złoty Medal Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego 2011

Podziel się
Komentarze0

W dniu 7 października konkurs o Złoty Medal Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego 2011 został rozstrzygnięty. Spośród ponad 20 zgłoszonych do konkursu rozwiązań wybrano zwycięzcę tegorocznej edycji targów. Złoty Medal 19 edycji Targów REHABILIACJA zdobyła firma STLOTER za łóżko VERTICA.


Zwycięski produkt, łóżko VERTICA sterowane jest pilotem. Ułatwia łagodne i płynne zmienianie pozycji oraz dostosowywanie je do potrzeb chorego. Dodatkowo łóżko wyposażone jest w blat, który może służyć za stół. System Vertica pozwala pacjentowi na samodzielność i mobilność, co ma dobry wpływ na psychikę chorego, a to z kolei na przyspieszenie powrotu do zdrowia.(Pawilon 3, stoisko 33)

Firma JJW za kolekcję profilaktycznych skarpet zdrowotnych marki DEOMED otrzymała wyróżnienie. Innowacyjne skarpetki produkowane są z najlepszych, naturalnych przędz (bawełna, bambus). Łagodzą przebieg wielu chorób między innymi cukrzycy, niewydolności tętniczej i żylnej kończyn dolnych, grzybicy stóp, nadpotliwości i otyłości. Pozwalają na zachowanie wysokiej higieny stóp mało odpornych na zakażenia bakteryjne. (Pawilon 1, stoisko 39)

Kolejne wyróżnienie otrzymała firma KOORDYNACJA za EEG Biofeedback BREATH. Za pomocą urządzenia DidiTrack EEG Biofeedback przeprowadzany jest trening, który pozwala na doskonalenie funkcji poznawczych mózgu i poprawę jego pracy, a tym samym lepsze funkcjonowanie całego organizmu. Jest metodą stosowaną w terapii dzieci z problemami szkolnymi, nadpobudliwych, u osób po urazach mózgu, w terapii niektórych schorzeń psychicznych, a także w celu poprawienia koncentracji lub jako trening relaksacyjny dla osób zdrowych. (Pawilon 1, stoisko 48)

Trzecie z kolei wyróżnienie dostała firma EKO-MEDICA za aparat do terapii energotonowej HiToP 4 Touch. Urządzenie to wykorzystywane jest do wykonywania zabiegów laseroterapii z użyciem podczerwonego promieniowania laserowego. Aparat HTP stosowany jest do terapii wielu schorzeń, cechuje go duża prostota stosowania oraz funkcjonalność dzięki zastosowanej zaawansowanej technologii mikroprocesorowej. (Pawilon 2, stoisko 33)

Komisja konkursowa przyznała również wyróżnienie firmie REHAMIL za łóżko kąpielowe PACYFIK. Łóżko to sterowane jest pilotem przy pomocy, którego elektrycznie ustawiana jest jego głębokość i wysokość. Zaletami łóżka są trwałość, estetyka, wygoda i łatwość utrzymania higieny. (Pawilon 3, stoisko 24)

Według specjalistów na wyróżnienie zasłużyła również firma SPONDYLUS za platformę do badania stóp. To urządzenie do diagnozowania rozkładu nacisku stóp na podłoże. Wyposażone jest w czujniki rozmieszczone na aktywnej powierzchni, które umożliwiają łatwy sposób uzyskanie wyników badania statycznego i dynamicznego. (Pawilon 3, stoisko 25)

W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono również firmę TB Polska za produkt GYMSTIC, czyli wielofunkcyjny zestaw do ćwiczeń ruchowych. Zestaw ten składa się z się z kija wykonanego z włókna szklanego oraz 2 tubingów Thera Band ze zmiennym oporem. GYMSTIC to profesjonalny system przyborów do ćwiczeń stosowany na całym świecie w sporcie, fitness i rehabilitacji. Poprawia równowagę, powoduje przyrost siły mięśniowej i wspomaga utrzymanie kondycji fizycznej. (Pawilon 3, stoisko 34)

Celem konkursu było wyłonienie i wyróżnienie najbardziej innowacyjnego i zaawansowanego technologicznie produktu. O złoty medal targów walczyło 21 wystawców prezentujących najnowsze produkty. Zwycięzca czyli firma STOLTER otrzymała statuetkę i dyplom najlepszego produktu. Wszystkie produkty zgłoszone do konkursu zwiedzający mogą oglądać w stoiskach producentów. Tabliczka z napisem „wyrób zgłoszony do konkursu” ułatwi zwiedzającym ich odnalezienie.

Komentarze do: Złoty Medal Targów Sprzętu Rehabilitacyjnego 2011

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz