Szukaj

Zapalenie stawów bardziej powszechne u osób otyłych

Podziel się
Komentarze0

W Stanach Zjednoczonych żyje około 50 milionów ludzi ze zdiagnozowanym artretyzmem — jak się okazuje, dolegliwość ta jest bardziej powszechna wśród osób otyłych. Według Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób 21 milionów Amerykanów przyznaje, że choroba ogranicza ich aktywność fizyczną.Głównymi przyczynami zapalenia stawów są starzenie się i otyłość. Naukowcy przewidują jednak, iż przez następne dwadzieścia lat nastąpi znaczny wzrost zachorowań na zapalenie stawów, jeśli ludzie otyli lub z nadwagą nie zaczną stosować się do bardziej rygorystycznych rodzajów diety.

Oczekuje się, iż liczba osób dorosłych z zapaleniem stawów wzrośnie do 51,9 mln w 2010 oraz 67 mln w 2013 roku.

Artretyzm w Stanach Zjednoczonych określany jest jako jeden z głównych problemów w dziedzinie zdrowia publicznego, który „można rozwiązać, choćby po części, poprzez wdrożenie sprawdzonych strategii zapobiegania otyłości i zwiększenie dostępności skutecznych programów aktywności fizycznej, a także przez kampanie uświadamiające, jak ważna jest praca nad sobą” – napisali autorzy badania.


Naukowcy dodali, że częstotliwość występowania zapalenia stawów zdecydowanie wzrasta z wiekiem, a istotnymi czynnikami ryzyka są między innymi waga, aktywność fizyczna oraz nawyki związane ze stylem życia, takimi jak np. palenie papierosów.

Dane do badania zostały zgromadzone pomiędzy 2007 a 2009 r. przy pomocy ankiety telefonicznych.

Obecnie ponad 67 procent Amerykanów jest otyłych lub ma nadwagę. Wyniki badania opublikowano 8 października w Morbidity and Mortality Weekly Report.

Komentarze do: Zapalenie stawów bardziej powszechne u osób otyłych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz