Szukaj

Wystartował konkurs fotograficzny „Domownicy – mój dom, moja siła”

Podziel się
Komentarze0

Rodzina, bliskość, bezpieczeństwo – to tylko niektóre skojarzenia, które dla większości z nas przywołuje na myśl dom. Miejsce to nabiera szczególnego znaczenia w życiu osób chorych na nowotwory. Dlatego Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Domownicy – mój dom, moja siła”, którego celem jest zwrócenie uwagi na jakość życia i konieczność zapewnienia odpowiedniego wsparcia osobom chorym na nowotwór jelita grubego.Rozpoczynająca się przy okazji Miesiąca Świadomości Raka Jelita Grubego akcja edukacyjna „Domownicy – mój dom, moja siła” podkreśla rolę i znaczenie domu w życiu osób chorych na nowotwory. W ramach kampanii organizowany jest konkurs fotograficzny, którego celem jest przedstawienie roli domu w życiu osób chorych i ich bliskich. Prace fotograficzne zgromadzone podczas konkursu, które zobrazują różne wymiary i znaczenia „domu”, zostaną zaprezentowane podczas wystawy oraz wydane w specjalnym albumie „Domownicy”.

– Powiedzenie „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” trafnie opisuje emocje, które dla większości z nas wiążą się z domem. Dla osób chorych na nowotwory dom to miejsce szczególne – źródło siły, wsparcia, ale też tak ważnego w czasie choroby poczucia „normalności”. Zachęcamy do puszczenia wodzy fantazji i uchwycenia w fotografiach przeróżnych ról, które dom może pełnić w życiu każdego człowieka. Jestem przekonany, że akcja „Domownicy” pozwoli zwrócić uwagę na konieczność zapewnienia właściwego wsparcia i podnoszenia jakości życia osób chorych

na nowotwór jelita grubego – powiedział Andrzej Piwowarski, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO.

– Dom to bardzo ważne środowisko terapeutyczne dla chorych. Wsparcie rodziny i bliskich umożliwia pacjentom szybsze adaptowanie się do sytuacji stresowych. Obecność rodziny pozwala podtrzymywać nadzieję i wiarę w sens leczenia, daje poczucie przynależności i więzi, co sprawia, że chorzy czują się bezpiecznie, swobodnie i mogą realizować swoje potrzeby. Leczenie i opieka domowa dają nierzadko możliwość prowadzenia takiego trybu życia, jak przed chorobą – dodała Elżbieta Pożarowska, psycholog i psychoterapeuta z Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.


Konkursowe fotografie można przesyłać do 30 czerwca br. na adres Biura Konkursowego „Domownicy. Mój dom, moja siła”, ul. Wspólna 63b lok. 2, 00-687 Warszawa lub drogą mailową na adres e-mail: domownicy@brandlab.pl. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO www.polilko.pl oraz w siedzibie Biura Konkursowego. Na uczestników konkursu czekają nagrody.

Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego

Okazją do rozpoczęcia akcji edukacyjnej „Domownicy – mój dom, moja siła” jest ustanowiony przez Parlament Europejski Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego, obchodzony w marcu w Polsce już po raz szósty. Celem podejmowanych działań edukacyjnych jest nie tylko przełamanie bariery mówienia o dolegliwościach związanych z nowotworem jelita grubego oraz mobilizowanie osób po 50. roku życia do poddawania się badaniom profilaktycznym, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi osób chorych i ich najbliższych na możliwość poprawienia jakości życia osób dotkniętych nowotworem jelita grubego.Organizatorem kampanii jest Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO. Konkurs wspierany jest przez partnera, firmę Roche Polska.

Komentarze do: Wystartował konkurs fotograficzny „Domownicy – mój dom, moja siła”

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz