Szukaj

Wykszałcenie związane z lepszym zdrowiem?

Podziel się
Komentarze0

Wykształcenie uniwersyteckie może zdziałać o wiele więcej niż tylko pomóc ci w zdobyciu dobrej pracy, jak stwierdza nowe badanie. Albowiem, jak dorzucają amerkańscy naukowcy, stopień naukowy może być związany również z lepszym zdrowiem.Badanie, opublikowane w American Journal of Public Health, pokazuje bowiem, że zdobycie licencjatu po 25 roku życia jest związane z mniejszą ilością objawów depresyjnych, a także z lepszą oceną własnego stanu zdrowia.

Efekt ten również jest prawdziwy dla ludzi, którzy zdobyli stopień naukowy przedlicencjata po 25 roku życia, a następnie kontynuowali naukę, aby zdobyć tytuł licencjacki, według autorów tego badania.

Odkrycia te dostarczają wstępny dowód na to, że wykształcenie i jego czas są silnie związane ze zdrowiem. A także, podkreślają znaczenie zdobycia co najmniej stopnia licencjata w wieku dwudziestu kilku lat, mówi pani doktor Katrina Walsemann, z uniwersytetu w Południowej Karolinie (University of South Carolina).


Badanie było oparte na danych pochodzących od 7 179 osób, które uczestniczyły w narodowej ankiecie National Longitudinal Survey of Youth w 1979, w Stanach Zjednoczonych.

Ludzie biorący udział w tej ankiecie mieli od 14 lat do 21 lat na początku projektu.

Jak stwierdza raport sporządzony przez College Board's Education Pays, absolwentów uniwersytetów również dotyczą niższe poziomy nikotynizmu, w porównaniu do ludzi bez uniwersyteckiego stopnia naukowego.

Ludzie ze stopniem naukowym również częściej przyznają, że regularnie ćwiczą – aż 63% absolwentów uniwersytetów stwierdza, że ćwiczy bardzo intensywnie raz w tygodniu albo wiecej, w porównaniu do 37% ludzi w tej samej grupie wiekowej, którzy ukończyli szkołę średnią, ale nie poszli na uniwersytet.

Komentarze do: Wykszałcenie związane z lepszym zdrowiem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz