Szukaj

To, jak chory się czujesz, może wpłynąć na twój bilans zdrowia

Podziel się
Komentarze0

Twoje wrażenie na temat twojej własnej choroby może odegrać znaczącą rolę dla twojego wyniku zdrowia, stwierdza nowe badanie. Badacze z uniwerystetu University of Auckland oraz z instytutu Institute of Psychiatry przy King's College stwierdzili, że sposób, w jaki ludzie postrzegają swoją własną chorobę, jest bezpośrednio związany z tym, w jaki sposób szukają pomocy i przestrzegają zaleceń lekarskich.
A nawet, ma to wpływ na ich przeżycie. Badanie to zostało opublikowane w przeglądzie naukowym Current Directions in Psychological Science.

Postrzeganie własnej choroby przez pacjenta wpływa na jego decyzje dotyczące zdrowia, mówi doktor Keith Petrie z University of Auckland, w oświadczeniu.

Dodatkowo, dana osoba może mieć najlepszego lekarza i najlepszy plan leczenia, ale jeżeli leczenie nie dopasuje się do sposobu postrzegania choroby przez tego pacjenta, to pacjent ten nie będzie przestrzegał zaleceń, jak odkryli badacze.


Jednakże, lekarze powinni pytać swoich pacjentów, co ci uważają na temat swojej choroby. W ten sposób, lekarze będą mogli się upewnić, czy pacjenci mają właściwe informacje na temat swojego zdrowia, a to może przyczynić się do tego, że pacjenci lepiej będą przestrzegać swoich terapii, dodają naukowcy.

Zażywanie leków w sposób przepisany przez lekarza jest bardzo ważne. Chodzi nie tylko o uniknięcie komplikacji, ale również o uniknięcie zbyt wysokich wydatków na leki.

Jak donosi bowiem agencja prasowa Associated Press, ludzie, którzy nie zażywają swoich leków, kosztują amerykańskich podatników około 290 000 000 000 rocznie, a ci ludzie płacą również dodatkowe 2 000 dolarów na inne, nieprzewidziane wydatki.

Ostatnio, badanie, które zostało opublikowane w przeglądzie naukowym Archives of Internal Medicine pokazało, że pozytywne myślenie i praktykowanie pozytywnej samoafirmacji, jest związane z tym, że ludzie chętniej przestrzegają przepisanej im terapii.

Komentarze do: To, jak chory się czujesz, może wpłynąć na twój bilans zdrowia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz