Szukaj

Tasiemiec tęgoryjec: naukowcy znaleźli nowy lek!

Podziel się
Komentarze9

Łagodna proteina, produkowana naturalnie przez pewną bakterię i używana jako organiczny pestycyd, może być tanim i skutecznym lekiem dla miliardów ludzi zarażonych pasożytniczymi robakami. Amerykańscy naukowcy z University of California donoszą o odkryciu obiecującego rozwiązania w Applied and Envronmental Microbiology.Tasiemiec tęgoryjec i inne pasożyty jelitowe zarażają ponad 1 miliard ludzi w ubogich krajach tropikalnych. Skutkiem zarażenia jest utrata sił fizycznych oraz umysłowe wyczerpanie.

Bieżące leki nie są dość skuteczne, w dodatku robaki stale się na nie uodparniają. Naukowcy też nie podejmują zbyt wielu badań, aby opracować lepsze środki, gdyż populacje, których dotyczą te infekcje, nie są rynkiem przynoszącym korzyści finansowe.

Raffi Aroian, jeden z autorów badania, mówi: - Wyzwaniem jest to, że lek musi być bardzo tani, musi nadawać się do masowej produkcji w ogromnych ilościach, musi być bezpieczny i nadający się do przechowywania w ciężkich warunkach, takich jak ekstremalny upał.


We wcześniejszych badaniach Aroian opisał proteinę Cry5B, która zabija nicienie jelitowe u zarażonych chomików. Proteina ta należy do rodziny białek, które generalnie są uważane za bezpieczne dla ludzi.

Produkowane są przez Bacillus thuringiensis, czyli bakterię, którą dodaje się do upraw jako naturalny środek insektobójczy. Stosuje się ją na niektórych farmach organicznych.

Aroian wykazał teraz, że Cry5B jest wydzielana także przez bakterię Bacillus subtilis, bliską krewną B. thuringiensis.

– Wykazaliśmy, że nawet niewielka dawka Cry5B może wyeliminować w 93% tęgoryjca u zakażonych chomików. To o wiele więcej niż możliwości aktualnych leków – mówi Aroian.

Komentarze do: Tasiemiec tęgoryjec: naukowcy znaleźli nowy lek! (9)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 10-03-2018 21:48

Sprzedam lek przeciwpasożytniczy Prazikwantel Praziquantel Zentozide Opticide Distoside Cesol Wormicide

3

Mam do odstąpienia tabletki Opticide (prazykwantel 600mg) na pasożyty (przywry, tasiemce, motylice). Lek jest w oryginalnym opakowaniu, sprzedaję połowę czyli 50 tabletek, po odsypaniu reszty dla siebie. Termin ważności... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
swinskatarczyca
swinskatarczyca 01-06-2018 10:26

Stromectol Ivermektyna muzence swierzb pasozyty

1

Stromectol Ivermektyna Iwermektyna Ivermectin pasozyty nuzen swierzb Odsprzedam 2 blistry po 6 tabletek po 6mg w oryginalnym opakowaniu kartonowym. Mogę otworzyć i wysłać w dowolnej ilości. Ważność 04.2019. L... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
swinskatarczyca
swinskatarczyca 28-05-2018 07:56

Vermox Mebendazol robaki pasożyty owsiki glisty tęgoryjec włosogłówka

1

Vermox Meben Mebendazole 100mg od 1zl/tabletka. Data ważności 03.2020. Opakowanie szpitalne 1000 tabletek, dzielę na torebki po 25 tabletek. Wysyłka pobraniowa 20zł lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł po ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze