Szukaj

Stetoskop z miedzi przeciwdrobnoustrojowej nowością na rynku!

Podziel się
Komentarze0

Nowy stetoskop z miedzi przeciwdrobnoustrojowej został zaprezentowany na międzynarodowej wystawie  Medycyny i Ochrony Zdrowia (International Medical and Healthcare Exhibition w Tajpej w Tajwanie. Stetoskop wzbudził duże zainteresowanie wśród pracowników służby zdrowia  oraz lokalnych firm, które planują wprowadzić sprzęt z miedzi przeciwdrobnoustrojowej do swojej oferty.


Pierwszy stetoskop z miedzi przeciwdrobnoustrojowej, dołączył do szerokiej oferty urządzeń medycznych wykorzystujących przeciwdrobnoustrojowe właściwości miedzi. Jego głowica oraz oliwki [zakończenie przewodów mające kontakt z uchem badającego] wykonane są z mosiądzu, który cechuje się wysoką skutecznością w zwalczaniu drobnoustrojów będących przyczyną zakażeń, do których dochodzi w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia. Producentem stetoskopu jest firma Spirit Medical. 


Stetoskop sygnowany jest znakiem Cu+. Oznacza to, że wykonany jest z zatwierdzonych stopów miedzi, których skuteczność w walce z bakteriami potwierdzają badania naukowe. Manager ds. Eksportu ze Spirit Medical, Steven Yan wyjaśnia, że „wybór miedzi przeciwdrobnoustrojowej podyktowany został potrzebami rynku na produkty o wyższym standardzie opieki medycznej zarówno względem pacjentów, lekarzy jak i innych pracowników służby zdrowia”. Dzięki swym właściwościom miedź pozwala znacznie zmniejszyć ryzyko zakażeń przenoszonych między pacjentami i personelem medycznym poprzez kontakt z zakażonymi powierzchniami.

Komentarze do: Stetoskop z miedzi przeciwdrobnoustrojowej nowością na rynku!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz