Szukaj

Skandale w niemieckich szpitalach

Podziel się
Komentarze0

Liczba skandali w niemieckich szpitalach rośnie w szybkim tempie. Co rusz słyszy się o seksualnym wykorzystywaniu młodych pacjentek przez pielęgniarzy, zakażeniach noworodków niebezpiecznymi zarazkami czy nielegalnym handlu organami.


Niedawno na jaw wyszła sprawa wykorzystania seksualnego młodej 16 - letniej pacjentki, która trafiła na izbę przyjęć. Zamiast należytej opieki spotkała ją krzywda ze strony osoby, która teoretycznie powinna się nami w pełni zaopiekować.

Kolejnym skandalem są niezwykle często spotykane zakażenia zdrowych niemowląt i noworodków ze względu na nieodpowiednie warunki sanitarne. W ciągu roku z tego względu choruje 600.000 dzieci, z czego 15.000 przypadków kończy się to śmiercią. Dla zmniejszenia ilości zakażeń prowadzone są akcje promujące higienę, np. akcja „ Czyste ręce”, która nakłaniała lekarzy i pracowników szpitali, aby po każdym kontakcie z pacjentem dokładnie myli ręce i każdorazowo zmieniali rękawiczki. Chodzi przede wszystkim o pieniądze i wysokie koszty utrzymania wysokich standardów higienicznych. Dodatkowo przy dużej liczbie pacjentów, brakuje czasu na zmianę sprzętu. Również kwestia czystości w szpitalach pozostawia sobie wiele do życzenia. Ze względu na oszczędzanie na środkach czystości w placówkach panuje brud.


Wiele kontrowersji wbudza również stale rosnąca liczba błędów lekarskich, które wzrosły o 1/3, dając około 1600 przypadków śmierci ze względu na zaniedbanie lekarskie. Jednak tak duży poziom wypadków związany jest głównie z tym, że obecnie prowadzi się znacznie bardziej szczegółową kontrolę niż kilka lat wcześniej, kiedy to wiele przypadków zostało po prostu ukrytych. 

Poza tym przeprowadza się obecnie więcej operacji, dlatego logiczne jest, że popełnia się więcej błędów. Obecnie przeprowadzanie operacji przypomina pracę maszyn. Lekarze muszą jak najszybciej przeprowadzać zabiegi, ponieważ goni ich następny pacjent. Sala zabiegowa nie może stać pusta. Niestety po czterech dniach chory ma obowiązek opuścić szpital, bez względu na to, jak się czuje. W domu prawdopodobnie ciężko jest zapewnić sobie odpowiednią opiekę, dlatego po jakimś czasie pacjenci wracają z powikłaniami do kliniki, jako nowy przypadek do leczenia.                                    

Autor:

Manuela Tomala

Komentarze do: Skandale w niemieckich szpitalach

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz