Szukaj

Polacy tyją w pracy

Podziel się
Komentarze0

Prawie 60% Polaków w żaden sposób nie dba o swoją sylwetkę w miejscu pracy - wynika tak z badania przeprowadzonego na zlecenie organizatorów programu „Chitinin Extra. Lżej w pracy”. Tylko 23,8% Polaków unika żywności typu fast food. Rzadko korzystamy z rozwiązań wymagających ruchu, takich jak spacer do pracy z dalszego przystanku czy dalej położonego parkingu (4,7%). Zaledwie 21,4% przygotowuje posiłki w domu i zabiera je do pracy.[1]W pracy spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, dlatego wyniki te można uznać za niepokojące. Brak ruchu, lunche w restauracjach szybkich dań lub zamawianie gotowych wysokokalorycznych posiłków, to najprostsza droga do otyłości. Tymczasem kilkunastominutowy spacer przed lub po pracy, przygotowanie zdrowych posiłków w domu ułatwiłoby dbanie o szczupłą sylwetkę w miejscu pracy. - mówi lek. med. Maciej Chylak, ekspert programu „Chitinin Extra. Lżej w pracy”.

Jak wynika z przeprowadzonego badania, większość Polaków nie przywiązuje uwagi do troski o szczupłą sylwetkę w pracy. Dlatego w ramach programu „Chitinin Extra. Lżej w pracy” chcemy przekazać zapracowanym osobom swoją wiedzę na temat prostych sposobów dbania o szczupłą figurę. – mówi Edyta Bodzińska, Product Manager, Krotex-Poland Sp. z o.o.


[1] Badanie przeprowadził PBS DGA w dniach 09-13.04.2010 na reprezentatywnej, losowej próbie n=1081 Polaków w wieku 15 lat i więcej. Dane nie sumują się do 100, gdyż ankietowani mogli wskazać więcej niż jedną odpowiedź.

Program „Chitinin Extra. Lżej w pracy” to kampania informacyjna skierowana do osób, którym dużą trudność sprawia troska o zdrowe odżywianie i szczupłą sylwetkę w pracy. Celem akcji jest uświadomienie, że dbałość o zdrową figurę może pomóc nam również w karierze zawodowej. Organizatorem programu jest Krotex-Poland Sp. z o.o.

Komentarze do: Polacy tyją w pracy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz