Szukaj

Polacy czują się młodsi o 4 lata!

Podziel się
Komentarze0

TNS na zlecenie Programu W 90 DNI do EKO zapytał Polaków, na ile czują się lat. Badania (marzec 2013) wykazały, że Polacy mają średnio 44 lata (dokładniej 44,4 lata), jednak czują się przeciętnie na 40 lat (39,7 lat), czyli o ponad 4 lata młodziej.

Ogólnopolskie badania TNS wykazały, że różnice między kobietami, a mężczyznami pod względem poczucia swojego wieku są niewielkie. Panie czują się średnio o 5 lat młodziej, a panowie o 4,5 roku. Im jesteśmy starsi, tym większa różnica między wiekiem metrykalnym a tym, na jaki się czujemy. Nastolatki (15-19 lat) czują się na mniej więcej tyle lat ile mają, dwudziestolatki o 2 lata młodziej, natomiast badani ze starszych grup wiekowych o ponad 5 lat młodziej, przy czym powyżej 60 roku życia nawet o 6 lat młodziej.

Badania TNS dla Programu W 90 DNI do EKO pokazały, że im lepiej wykształceni respondenci, tym młodziej czują się w stosunku do swojej metryki – badani z wykształceniem podstawowym o 3,5 roku, ci z wyższym o 6,5 roku. Mieszkańcy wsi czują się prawie o 4 lata młodziej, mieszkańcy miast od 100 tys. o ponad 4 lata, natomiast większych miast o ponad 6 lat. Badani czują się tym młodziej, im lepsza jest ich sytuacja materialna – osoby w dobrej o ponad 6 lat, w średniej o 4,5 roku, a w złej o mniej niż 4 lata.


Analogiczne badania zostały również przeprowadzone na uczestnikach Programu W 90 DNI do EKO. Wykazały one, że średni wiek uczestników Programu to 36 lat – zapisując się do niego czuli się na 32 lata, czyli tak, jak statystyczni Polacy. Po 90 dniach praktykowania ekologicznego stylu życia i odżywania czuli się już średnio na 28,4 lat, czyli prawie o 8 lat młodsi niż faktycznie mają w metryce!

Dodatkowe 4 lata tylko w 90 dni – to bilans statystycznego uczestnika po udziale w Programie, który uczył, jak porzucić złe nawyki, wyrobić dobre i zapoznawał z walorami Eko-żywności.


****
Program W 90 DNI DO EKO rozpoczął się w styczniu 2013 i oficjalnie zakończył w połowie kwietnia (program realizują jeszcze osoby, które przyłączyły się już w trakcie jego trwania). Program pokazywał, jak w ciągu 90 dni można poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Uczestnicy dostawali codzienne zadania i wskazówki, które pozwalały w łagodny, naturalny sposób przestawić się na eko i wprowadzić zdrowe zasady do swojego życia. Program został oparty o metodę małych kroków i diet coaching. Szczególne miejsce w Programie zajmowały dwie EKObohaterki, które przez 90 dni otrzymywały ekologiczne jedzenie i relacjonowały swoje ekodoświadczenia.

Komentarze do: Polacy czują się młodsi o 4 lata!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz