Szukaj

Pakujesz walizkę? Nie zapomnij o apteczce!

Podziel się
Komentarze0

Skład apteczki uzależniamy od charakteru wyjazdu, miejsca gdzie spędzamy wakacje, zagrożeń, których możemy się tam spodziewać oraz dostępności leków na miejscu. Jednak bez względu na stan naszego zdrowia czy destynację naszej podróży, każda apteczka powinna zawierać uniwersalną bazę - zestaw opatrunkowy i środki do dezynfekcji. To właśnie stłuczenia, skaleczenia czy otarcia, zdarzają się najczęściej podczas aktywnych wakacji. Apteczka to nieodłączny element bagażu podróżnego.

Pakujesz walizkę? Nie zapomnij o apteczce!

Artykułem pierwszej potrzeby są środki opatrunkowe - kompresy jałowe, plastry z opatrunkiem, bandaż, woda utleniona, spirytus salicylowy, jodyna, a także środki na stłuczenia i skręcenia czy kompresy zmniejszające obrzęk.

Podręczną  apteczkę, warto zaopatrzyć w plastry, które przydadzą się przy urazach takich jak obtarcia czy skaleczenia. Uszkodzenia skóry zwykle nie są groźne, jednak nawet drobne rany należy odkazić i zabezpieczyć plastrem z opatrunkiem.

Vicoplast od 3M w opakowaniu „turystycznym”, to zestaw plastrów z opatrunkiem, na różnych podłożach i w różnych rozmiarach. Zestaw zawiera 24 szt. plastrów z opatrunkiem w 3 rodzajach (Minifol, Prestopor i Prestovis Plus) .
Dla osób wyjątkowo aktywnych firma 3M przygotowała serie innowacyjnych plastrów opatrunkowych, polecanych Nexcare 360°.Ich unikalny kształt sprawia, że każda rana jest w pełni zabezpieczona przed zanieczyszczeniem i bakteriami. Dzięki szczelnej ochronie i swobodnej wymianie powietrza plastry Nexcare 360° przyspieszają proces gojenia ran.

Firma 3M oferuje cztery rodzaje plastrów z serii dla aktywnych:
  • Aqua - doskonałe dla osób aktywnych oraz uprawiających sporty wodne. Zestaw zawiera 14 plastrów w 3 rozmiarach 6 szt. 22mm x 28mm, 6 szt. 26mm x 57mm, 2 szt. 44mm x 69mm.
  • Active 360°- przylegają nawet do wilgotnej skóry, amortyzują i dobrze chronią każdą ranę. Zestaw zawiera 30 plastrów w 3 rozmiarach: 10 szt. 27mm x 76mm,14 szt. 21mm x 57m, 6 szt. 23mm x 28mm.
  • Comfort 360°- idealnie dopasowują się do skóry i są łatwe do odklejenia. Zestaw zawiera 30 plastrów w 3 rozmiarach: 10 szt. 28mm x 76mm,14 szt. 22mm x 57m, 6 szt. 23mm x 28mm.
  • Comfort color 360°- specjalna oferta COMFORT 360° zawiera plastry w czterech różnych kolorach. Ten wielobarwny hipoalergiczny i elastyczny zestaw zawiera 20 plastrów w 2 rozmiarach: 10 szt. 23mm x 28, 10 szt. 26mm x 57mm.

Dla dzieci, które są szczególnie narażone na urazy, możemy zakupić plastry z podobizną ulubionych bohaterów z bajek. Nowością są plastry Nexcare Comfort 360° z Batmanem. Plastry Nexcare przeznaczone dla dzieci idealnie dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała, są sprężyste i zapewniają swobodę ruchu. Dzięki temu, że plastry są kolorowe dzieci chętnie je przyklejają do skaleczonego miejsca.

W apteczne nie powinno zabraknąć także okładów, które przyniosą ulgę w bólu

Nexcare ColdHot Maxi o wymiarach 20cmx30cm od 3M to zimny-ciepły okład wielokrotnego użytku o bardzo szerokim zastosowaniu. Idealny dla dzieci i dorosłych  środek przeciwbólowy i przeciwobrzękowy. Działa kojąco w przypadku bólów głowy, zębów, krzyża, bólów reumatycznych. Jest ekonomiczny - można go używać wielokrotnie (termin ważności to 5 lat). Wypełniony niebieskim, nietoksycznym żelem, gwarantuje pełne bezpieczeństwo stosowania.  W zależności od rodzaju bólu stosować możemy go jako zimny okład po wyjęciu z zamrażalnika lub jako ciepły, rozgrzewający po wcześniejszym włożeniu okładu do gorącej wody.

Oprócz zagrożenia jakim są mechaniczne urazy ciała, wypoczynek skutecznie mogą popsuć insekty. Swędzące pęcherze, piekące, zaczerwienione miejsca po ukąszeniach komarów powodują dyskomfort, a nawet reakcje alergiczne. Preparat Ultrathon od 3M skutecznie chroni przed insektami. Innowacyjna technologia przedłużonego działania preparatu polega na powolnym uwalnianiu aktywnej substancji DEET, czyli środka odstraszającego insekty. To wydłuża działanie preparatu nawet do 12 godzin. Produkt jest całkowicie odporny na wilgoć, deszcz i pot. Ultrathon™ jest również jedynym repelentem dopuszczonym przez wojsko do użytku cywilnego. Preparat dostępny jest w aerozolu i w postaci lotionu.

Komentarze do: Pakujesz walizkę? Nie zapomnij o apteczce!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz