Szukaj

Olśniewający uśmiech na świąteczne spotkania

Podziel się
Komentarze0

W przedświątecznej gonitwie zakupów, organizowania prezentów i domowych porządków, warto znaleźć również czas na... wizytę u dentysty! Przy świątecznym stole czy podczas sylwestrowej zabawy możemy zrobić wrażenie nie tylko serwowanymi potrawami i piękną kreacją, ale także pięknym i zdrowym uśmiechem!

Olśniewający uśmiech na świąteczne spotkania

Regularne szczotkowanie zębów, za pomocą odpowiedniej szczoteczki i pasty, stosowanie nici dentystycznej i płynu do higieny jamy ustnej pozwalają zachować zdrowe i czyste zęby, ale nie uchronią nas niestety całkowicie przed osadzaniem się płytki nazębnej i przebarwień. Tych pozbędziemy się jedynie w gabinecie stomatologicznym.

- Resztki jedzenia, produkty przemiany bakterii znajdujące się w jamie ustnej, a także substancje obecne w ślinie powodują mineralizowanie się osadów na zębach, co prowadzi do powstawania kamienia nazębnego – wyjaśnia Magdalena Bielecka, lekarz stomatolog z Dentica Bieleccy. - Kamień nazębny należy bezwzględnie usuwać! Przemawiają za tym nie tylko względy estetyczne, ale i zdrowotne – dodaje pani doktor.

Nazębny osad to miejsce bytowania bakterii, które mogą prowadzić do chorób zębów i dziąseł, na przykład próchnicy czy parodontozy. Jeśli więc chcemy mieć piękny i zdrowy uśmiech, powinniśmy przynajmniej raz na pół roku zadbać o profesjonalne oczyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym.

Skaling, czyli zabieg usuwania kamienia nazębnego, jest bezbolesny, choć dla niektórych pacjentów może być mało przyjemny. Najczęściej stosowane metody to piaskowanie oraz skaling ultradźwiękowy. Kamień nazębny usuwany jest również metodami mechanicznymi, chemicznymi lub laserowymi. Zabieg kończy polerowanie zębów (przy pomocy pasty do polerowania i szczoteczki lub gumki), zabezpieczenie ich przed nadwrażliwością pozabiegową oraz fluoryzacja, czyli wzmocnienie szkliwa przed działaniem bakterii.


Dla zwiększenia efektów estetycznych, skaling można połączyć z wybielaniem zębów. - Wybielanie zębów pozwala usunąć przebarwienia, które spenetrowały głęboko strukturę zęba – tłumaczy Magdalena Bielecka ze specjalistycznego gabinetu stomatologicznego Dentica Bieleccy. Jest wiele metod wybielania zębów, wykorzystujących m.in. nakładki i laser, ale coraz większą popularność zyskuje system Beyond.


- System Beyond jest całkowicie bezpieczny i daje najbardziej trwałe rezultaty. Tkanki zębowe pozostają nie naruszone, a zęby są bardziej odporne na działanie substancji barwiących z pokarmów, w porównaniu z innymi metodami wybielania
– mówi dr Bielecka. Trwający około 30-45 minut zabieg polega na nałożeniu na powierzchnię zębów specjalnego żelu wybielającego, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora, które zwiększa szybkość przechodzenia żelu do wewnętrznej struktury zęba. Dla zwiększenia efektów zabiegu, pacjent otrzymuje specjalną pastę do codziennej higieny zębów.

Zabiegi skalingu i wybielania zębów to nie tylko odświeżone, zabezpieczone i błyszczące zęby, ale przede wszystkim inwestycja we własne zdrowie. Dzięki ich regularnemu stosowaniu, możemy uniknąć borowania i innych nieprzyjemnych zabiegów stomatologicznych, a nasz uśmiech będzie olśniewający!

Niebezpieczny kamień nazębny

Kamień nazębny tworzy się nad, jak i pod  dziąsłem. Kamień naddziąsłowy uciska i drażni dziąsło, wywołując miejscowy przewlekły stan zapalny. Jego objawami są m.in. krwawiące dziąsła. Natomiast kamień poddziąsłowy osadza się na korzeniu zęba, niszcząc aparat utrzymujący ząb w zębodole. Prowadzi to do ruchomości zębów, a nawet niszczenia i ubytku kości. Nieusuwany kamień nazębny wywołuje próchnicę i choroby przyzębia, które mogą kończyć się utratą zębów.* * *

DENTICA BIELECCY
Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny Dentica Bieleccy z siedzibą w Raciborzu proponuje kompleksową opiekę stomatologiczną, specjalizując się w leczeniu chorób przyzębia, implantologii i protetyce. Komfort i bezpieczeństwo leczenia zapewnia doświadczony zespół medyczny, sprzęt i materiały najwyższej jakości szwajcarskich firm oraz przyjazna atmosfera. Dentica Bieleccy jest autoryzowanym gabinetem producenta implantów Thommen Medical oraz systemu wybielania zębów Beyond. Szczegóły na internetowej stronie www.implanty-bieleccy.pl, porady stomatologiczne również na www.facebook.com/denticabieleccy.

Komentarze do: Olśniewający uśmiech na świąteczne spotkania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz