Szukaj

Nowy szczep krztuśca odporny na szczepienia?

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy w USA odkryli pierwsze przypadki kokluszu, które mogą być spowodowane przez mikroba odpornego na szczepionkę. Władze zdrowotne przyglądają się 12 przypadkom w Filadelfii, które mogły się przyczynić do tego, że w ubiegłym roku epidemia krztuśca w USA była najgorsza od 60 lat.Nowy szczep wcześniej stwierdzono w Finlandii, Japonii oraz Francji.

Dr Tom Clark z CDC, mówi: to intrygujące. Widzimy go tutaj po raz pierwszy.

Badanie ukazało się w New England Journal of Medicine.

Krztusiec to wysoce zaraźliwa choroba, która może uderzyć w nas w każdym wieku, ale najbardziej niebezpieczna jest dla dzieci. Kiedyś była powszechna, ale od lat 40, kiedy wprowadzono szczepienia, udaje się ją kontrolować.

Rosnąca zachorowalność w 2012 roku miała wynikać ze szczepionki używanej w latach 90, której działanie miało być dość krótkoterminowe. W tym samym roku CDC ujawniło raport o ponad 41 000 przypadków i 18 zgonach.

Nowe badanie sugeruje, że to nie szczepionka odpowiada za szczyt epidemii, ale całkiem nowy szczep mikroba.

Eksperci uważają, że nie jest on bardziej zabójczy.

Wkrótce ma pojawić się francuskie badanie, w którym naukowcy ujawniają, że szczepionka zdaje się obniżać ryzyko ciężkiej choroby, ale nie zapobiega jej całkowicie, mówi Nicole Guiso z Pasteur Institute.

Nowy szczep najpierw zidentyfikowano we Francji, gdzie rutynowo przeprowadza się poszerzone testy w kierunku krztuśca. Odpowiada on za 14% przypadków choroby w tym kraju.

W USA lekarze polegają na szybkich testach.

Dr Clark mówi: zdecydowanie potrzebujemy większej ilości informacji, zanim wyciągniemy jakieś konkluzje.

Komentarze do: Nowy szczep krztuśca odporny na szczepienia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz