Szukaj

Nowa bakteria NDM-1 podkreśla ryzko związane z turystyką medyczną

Podziel się
Komentarze0

Lekarze w Albercie uczulają ludzi na ryzyko związane z podróżami za granicę w celach medycznych, podkreślając pojawienie się, na południu Azji, nowego superwirusa odpornego na antybiotyki. Prowincja potwierdziła niedawno jeden przypadek infekcji tym wirusem, który zdarzył się wiosną.Lekarz naczelny Gerry Predy powiedział po prostu, że zarażona osoba udała się do szpitala w Indiach, zanim doszło u niej do infekcji oraz że została ona odesłana na urlop, zaraz po otrzymaniu pomocy medycznej w Kanadzie.

Dyrektor medyczny Agencji Usług Zdrowotnych w prowincji, pan doktor Mark Joffe, doradził ludziom, aby starannie rozważali wszystkie dostępne opcje i aby byli świadomi konsekwencji swoich decyzji. Dokor Mark Joffe podkreślił, że wszystkie procedury pociągają za sobą potencjalne komplikacje.


Przegląd medyczny Lancet Infectious Diseases opublikował tydzień wcześniej artykuł, opisujący bakterię, która jest odporna na antybiotyki dzięki produkcji enzymu typu New Delhi Métallo-beta-lactamase, czyli NDM-1.

Bakteria, którą nazwano więc NDM-1, jest już rozpowszechniona w Indiach i zasygnalizowano jej obecność u 37 pacjentów powracających do Wielkiej Brytanii, na skutek operacji zrealizowanych w Indiach czy w Pakistanie. Bakterię wykryto także w Australii, w Stanach Zjednoczonch, w Holandii oraz w Szwecji.

Tylko o jednej infekcji doniesiono w Kanadzie – dotyczyło to kobiety, którą udało się wyleczyć dzięki kombinacji antybiotyków w Kolumbii Brytyjskiej. Kobieta także spędziła kilka dni w Indiach.

Superwirus poważnie grozi tym, że będzie się rozprzestrzeniał na całym świecie, ponieważ wielu Amerykanów i Europejczyków podróżuje do Indii i Pakistanu, w celach takich operacjie chirurgii plastycznej, podkreślają naukowcy.

Komentarze do: Nowa bakteria NDM-1 podkreśla ryzko związane z turystyką medyczną

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz