Szukaj

Najnowocześniejsze zabiegi wertebroplastyki w Ełku

Podziel się
Komentarze0

Tylko kilka europejskich placówek dysponuje nowym cementem kostnym o nazwie Confidence, który w czerwcu 2007 roku został wprowadzony na amerykański rynek. Ta nowoczesna technologia po raz pierwszy trafiła do Polski dzięki pracowni Euromedic, która działa przy 108 Szpitalu Wojskowym w Ełku. Pierwszy zabieg został przeprowadzony przez dr n. med. Kazimierza Kordeckiego.Wertebroplastyka to nowoczesny zabieg, który jest stosowany jako element terapii bólu w przypadku osteoporotycznych złamań kręgosłupa oraz przy przerzutach zmian nowotworowych do struktur kostnych. Polega on na wypełnieniu złamanego trzonu kręgu szybko stygnącym cementem kostnym, który jest wstrzykiwany za pomocą igły biopsyjnej. Zabieg jest wykonywany pod kontrolą elektrycznego wzmacniacza obrazu RTG. Dzięki temu pacjent nie musi być poddawany ryzykownej i rozległej operacji. Wertebroplastyka podnosi komfort życia osób, które ze względu na złamania kręgosłupa muszą przyjmować duże ilości środków przeciwbólowych, a silny ból spowodowany złamaniem uniemożliwia jakiekolwiek poruszanie się.

Euromedic jako pierwszy zdecydował się na zakup tej nowoczesnej technologii ze względu na korzyści, które przynosi pacjentom. Po pierwsze cement Confidence ma większą gęstość niż preparaty stosowane do tej pory, dzięki czemu ryzyko wycieku substancji poza kość jest minimalne. Po drugie cement posiada właściwości podnoszące złamane kręgi, co eliminuje wady postawy powstałe ze względu na złamania (tzw. wdowie garby). Po trzecie, przeprowadzone badania dowodzą, że po zastosowaniu cementu Confidence następuje likwidacja efektów bólowych. Dzięki temu odstawienie środków przeciwbólowych staje się możliwe bez szkody dla pacjenta, co potwierdziło 95% przebadanych osób.


„Ełk jako pierwsze polskie miasto może poszczycić się tak nowoczesną technologią, a nasi pacjenci otrzymali do niej dostęp przed mieszkańcami Warszawy, czy Poznania. Chcemy aby ełcka pracownia stała się jedną z najnowocześniejszych w Europie i dopełnimy wszelkich starań, żeby odbyło się to z korzyścią dla pacjentów z województwa". - mówi Adam Żmudziński z Warmińsko-Mazurskiego Centrum Hemodynamiki.

Euromedic International działa od 1991r. jako dostawca najwyższej jakości usług w diagnostyce obrazowej i w dializach. W Polsce jest jednym z liderów w swojej branży. Euromedic na stałe korzysta z urządzeń firmy General Electric Healthcare.

Oprócz Polski firma działa we Włoszech, na Węgrzech, w Portugalii, Grecji, Turcji, Chorwacji, Rosji, Rumunii, Bośni
i Hercegowinie, Czechach, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Bułgarii. We wszystkich krajach ściśle współpracuje z rządami, instytucjami państwowymi, funduszami ubezpieczeniowymi działającymi w sferze służby zdrowia.

Kontakt dla mediów:

Sylwia Grzymała; Account Executive
Partner of Promotion

e-mail: s.grzymala@partnersi.com.pl, tel. 022/858 74 58, wew. 57

Komentarze do: Najnowocześniejsze zabiegi wertebroplastyki w Ełku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz