Szukaj

Mniej kofeiny w napojach energetyzujących

Podziel się
Komentarze0

Rząd federalny w Kanadzie opracowuje nowe reguły, które mają na celu obniżenie poziomu kofeiny w napojach energetyzujących, typu Red Bull i Monster. Napoje te są wybierane głównie przez młodych ludzi, i to właśnie ich zdrowie rząd kanadyjski ma na celu.


W rzeczywistości, jednakże, niewielu gigantów w przemyśle spożywczych produkujących te napoje będzie musiało zmodyfikować ich zawartość. Jak mówi federalna minister zdrowia, pani Leona Aglukkaq, zdecydowano się ustalić na 180 miligramów dozwoloną ilość kofeiny w napoju energetyzującym.

Z takimi maksymalnym poziomem, tak naprawdę tylko 20% napojów, które w tym momencie można znaleźć na półkach kanadyjskich sklepów, będzie musiało zostać zmodyfikowanych, według specjalisty rządowego, który towarzyszył pani minister Leonie Aglukkaq w czasie konferencji.


Cały panel ekspertów

Eksperci rządowi, którzy pochylili się specjalnie nad tą kwestią, zalecali zawartość przynajmniej dwa razy mniejszą, czyli maksymalnie 80 miligramów kofeiny w jednym napoju energetyzującym. Grupa ekspertów również wystosowała serię mocnych zaleceń, które mają sprawić, że sprzedaż tych napojów ludziom młodym będzie znacznie trudniejsza. Ale Ottawa jak na razie wybrała umiarkowane działanie.

Komentarze do: Mniej kofeiny w napojach energetyzujących

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz