Szukaj

Luksusowe zęby latają samolotem

Podziel się
Komentarze0

Buty kupują u Prady, ubrania u Gucciego, a korony zębowe zamawiają u włoskiego mistrza techniki dentystycznej, Giancarlo Barducciego. Polscy pacjenci chcą mieć nie tylko zdrowe, ale również spełniające najwyższe standardy estetyki zęby.

Zdjęcie cyfrowe oraz nowoczesne masy wyciskowe odtwarzające jamę ustną, lecą samolotem do Włoch. Na ich podstawie mistrz Barducci wykonuje korony, które później, również samolotem, wracają do kraju. W katowickiej klinice stomatologicznej pacjent przechodzi zabieg założenia koron, po którym odzyskuje ładny uśmiech. Zniszczone lub nieestetycznie wyglądające zęby przechodzą metamorfozę, której nie powstydziłyby się gwiazdy ze świata show biznesu. - Włosi znani są z tego, że w swoich pracach bardzo dokładnie odzwierciedlają naturalny wygląd zębów. Upiększone zęby niczym nie różnią się od pozostałych mówi dr Piotr Ogniewski z Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej dr. Romana Borczyka w Katowicach.U Barducciego pacjenci mogą zamówić nie tylko korony, ale również licówki, a nawet całe struktury protetyczne mocowane na implantach. Odtwarzają one estetykę i funkcję uzębienia w przypadku bezzębia.

Indywidualnie dobrany uśmiech

Podczas tworzenia koron Barducci układa porcelanę w sposób warstwowy. Imituje w ten sposób warstwową budowę naturalnych zębów. Warstwa zewnętrzna jest przezroczysta, co pozwala uniknąć typowego wyglądu tradycyjnych koron, czyli białego, matowego odcienia. Dodatkowo zastępuje się podbudowy z metalu podbudową ceramiczną, dzięki czemu można osiągnąć naturalny wygląd uzupełnienia dodaje Piotr Ogniewski. Włoskie korony projektowane są i wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta na podstawie wysłanych zdjęć cyfrowych. Dobierane są do jego uśmiechu, kształtu twarzy i linii dziąseł.Najczęściej na luksusowy zabieg decydują się kobiety, które bardziej niż mężczyźni zwracają uwagę na swój wygląd. Czas oczekiwania na koronę włoską to około 3 tygodnie, czyli o tydzień dłużej niż w przypadku wykonywania uzupełnienia w Polsce. Za najwyższą jakość i pracę Berducciego trzeba odpowiednio zapłacić. W porównaniu z polskimi koronami, cena koron włoskich jest wyższa o 50%. Związane jest to również z kosztami transportu na i z Półwyspu Apenińskiego. Rocznie wykonujemy ok. 100 zabiegów wstawienia włoskich koron. Zwykle dotyczą one górnego odcinka zębów, miejsca najbardziej widocznego mówi Piotr Ogniewski z katowickiej kliniki.

12-karatowe zęby

Włoskie korony nie są jednak w stomatologii szczytem luksusu i ekstrawagancji. Coraz częstszą praktyką staje się wstawianie biżuterii na zęby. Najczęściej umieszcza się ją w szkliwie. Zdarzają się również przypadki, kiedy pacjent chce mieć biżuterię w koronie. Jest to bardzo trudne zadanie, ale do wykonania wyjaśnia Piotr Ogniewski.W całej Europie, również w Polsce, stomatologowie obserwują tendencję do większego dbania o estetykę uzębienia. Wynika to głównie ze wzrostu świadomości społeczeństwa. Metody poprawy estetyki uśmiechu są obecnie powszechnie dostępne dla każdego. Coraz częściej pacjenci z nich korzystają po to, by odmienić swój uśmiech, a tym samym poprawić samoocenę i zwiększyć swoje szanse w życiu zawodowym. Badania dowodzą, że osoby z ładnym uśmiechem mają o ponad 50% większe szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego.

Komentarze do: Luksusowe zęby latają samolotem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz