Szukaj

Laser – skuteczny sposób na żylaki

Podziel się
Komentarze0

Obrzęki, skurcze nocne i nasilające się w ciągu dnia boleści to główne objawy żylaków. Trudna do wyleczenia niewydolność układu żylnego może doprowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, z zagrożeniem życia włącznie. Jak walczyć z uciążliwą chorobą?

Laser – skuteczny sposób na żylaki

W zdrowych żyłach krew popychana jest w kierunku serca. Problemy zaczynają powstawać, kiedy zastawki żylne nie pracują prawidłowo – krew płynie wstecz lub zalega w naczyniu krwionośnym powodując nadciśnienie. Na nogach pojawiają się nabrzmiałe żyły, które oprócz problemu estetycznego wiążą się bólem oraz z innymi nieprzyjemnymi odczuciami. Na progresję żylaków wpływa siedzący lub stojący tryb pracy, brak ruchu oraz zaniedbania w czasie ciąży. Do  ich rozwoju przyczyniają się także kuracje hormonalne i choroby, takie jak zakrzepica czy zapalenie żył.

Zdiagnozuj i lecz


Widoczne zmiany podskórne to pierwszy sygnał świadczący o niewydolności żylnej. Aby określić stopień zaawansowania choroby należy poddać się badaniu USG, które potwierdzi nieprawidłową pracę zastawek żylnych. Przeprowadzona diagnoza pozwoli wybrać odpowiednią metodę leczenia. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem był bolesny i długotrwały „stripping”, polegający na wyciągnięciu całego naczynia specjalnym cewnikiem.


Inwazyjny zabieg wymaga znieczulenia ogólnego i wiąże się z trzy tygodniowym okresem rekonwalescencji. Alternatywą dla  złożonego procesu operacyjnego są laserowe techniki medyczne, które stanowią innowacyjne i skuteczne rozwiązanie.


Bezpieczne i mało inwazyjne metody

Zamiast usuwać chore żyły możemy je zamknąć od wewnątrz przy użyciu lasera.

- Coraz bardziej popularna technologia ELVeS jest ambulatoryjną metodą zamykania żylaków przy użyciu światła emitowanego przez laser. Polega ona na wprowadzeniu światłowodu do żyły. Wkłucie jest tylko jedno - włókno laserowe wprowadzane jest do samego końca naczynia. W trakcie naświetlania światłowód jest stopniowo wycofywany, a emitowane światło lasera koaguluje naczynie krwionośne na całej jego długości. Zabieg trwa 30-45 minut – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

Główna zaleta zabiegu to brak okresu rekonwalescencji, dzięki czemu pacjent może szybko wrócić do codziennej aktywności.

- Przy endożylnym usuwaniu żylaków stosuje się znieczulenie miejscowe, które jest mniej obciążające dla pacjenta niż w przypadku anestezji ogólnej. Zabieg nie pozostawia blizn i cechuje go niski wskaźnik nawrotów - dodaje specjalista z firmy SHAR-POL.

Aby zmniejszyć ryzyko niewydolności układu żylnego, należy prowadzić zdrowy tryb życia i być aktywnym fizycznie. Warto też odstawić papierosy oraz alkohol, a także nie dopuszczać do nadwagi. Osoby, które stosują kuracje hormonalną powinny pamiętać o kontrolnych wizytach u lekarza, natomiast dla kobiet w ciąży wskazane są chłodne kąpiele i częste masaże nóg.

Komentarze do: Laser – skuteczny sposób na żylaki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz