Szukaj

Kampania społeczna "Zostańcie w grze – Ty i Twoje dziecko"

Podziel się
Komentarze0

W październiku 2007 roku rusza ogólnopolska kampania edukacyjno-diagnostyczna "Zostańcie w grze – Ty i Twoje dziecko", w ramach której kobiety w ciąży będą mogły wykonać bezpłatne badania diagnostyczne w kierunku wirusa zapalenia wątroby typu C. Organizatorami kampanii są: firma Roche, Stowarzyszenie Pomocy Chorym z HCV "Prometeusze" oraz UNDP - Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (ONZ).Kampania jest kontynuacją prowadzonej od 2005 roku akcji „Zostań w grze”, która przyczyniła się do wzrostu świadomości istnienia WZW typu C oraz przebadania kilku tysięcy osób na nosicielstwo wirusa wywołującego tę chorobę. W tym roku kampania skierowana jest przede wszystkim do kobiet ciężarnych i planujących urodzenie dziecka. Jej celem jest zwrócenie uwagi na konieczność wykonywania w okresie ciąży badań diagnostycznych w kierunku HCV, co umożliwi wcześniejsze określenie stanu zaawansowania ewentualnego zakażenia i wdrożenie leczenia po porodzie, a także badanie dziecka matki zakażonej HCV w kierunku tego zakażenia. Organizatorzy i partnerzy akcji podkreślają, że będą dążyć do wprowadzenia badań diagnostycznych w kierunku HCV jako obowiązujących dla wszystkich kobiet ciężarnych.

Bezpłatne badania, z których mogą skorzystać kobiety w ciąży, rozpoczynają się 22 października 2007 roku w siedmiu miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy, Białymstoku, Szczecinie oraz Chorzowie i potrwają do wyczerpania puli. Szczegółowe informacje na temat akcji oraz placówek wykonujących testy diagnostyczne będzie można uzyskać w wybranych gabinetach położniczo-ginekologicznych i szkołach rodzenia w miastach objętych kampanią oraz w nowym serwisie internetowym poświęconym diagnostyce i terapii wirusowego zapalenia wątroby typu C: www.wzwc.pl.


Kampanię "Zostańcie w grze – Ty i Twoje dziecko" wspiera Polska Grupa Ekspertów HCV, Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Konsultant Krajowy ds. Chorób Zakaźnych, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Fundacja "Pod Prąd Żółtej Rzeki", Fundacja "Rodzić po Ludzku" oraz sieć sklepów Smyk.

Więcej informacji o HCV i wirusowym zapaleniu wątroby typu C można znaleźć na stroni Stowarzyszenia "Prometeusze" – www.prometeusze.pl oraz na stronie Fundacji "Pod Prąd Żółtej Rzeki" www.hcv-fundacja.pl.

Szczegółowych informacji udzielają:

Anna Żur
Roche Polska Sp. z o.o.
tel. 022 345 17 81
e-mail: anna.zur@roche.com

Renata Olejowska
Rowland Communications
tel. 022 593 91 00
e-mail: r.olejowska@rowland.pl

Jarosław Chojnacki
Stowarzyszenie Pomocy Chorym z HCV “Prometeusze”
tel. 0 602 172 907
e-mail: prezes@prometeusze.pl

Komentarze do: Kampania społeczna "Zostańcie w grze – Ty i Twoje dziecko"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz