Szukaj

Energetyczna akcja z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem

Podziel się
Komentarze0

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem 4 lutego 2013 r. na Dworcu Centralnym w Warszawie odbył się energetyczny flash mob połączony z akcją profilaktyczną „Badaj krew raz na rok!”.  W akcji wzięło udział ok. 100 osób, które zatańczyło do piosenki Michaela Jacksona „Blame it on the boogie”.


Choreografię przygotowała Monika Bral, profesjonalny pedagog tańca Jackson style. Wspólnym elementem dla wszystkich był kolor energii – pomarańczowy.

W ramach akcji powstało również wyjątkowe Drzewo Życia, na którym wszyscy mogli zawiesić swoje deklaracje dbania o zdrowie, odpowiadając na pytanie „Co najbardziej kochasz w życiu?”.

Od godz. 16:00 do 19:00 każdy mógł przebadać krew w specjalnym autokarze przy Dworcu Centralnym. „Badania profilaktyczne to podstawowy sposób na sprawdzenie czy na pewno jesteśmy zdrowi, jednocześnie pozwalają szybko zareagować, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zadbajmy o to, co w naszym życiu jest najważniejsze – nasze zdrowie i badajmy się regularnie!” – powiedziała Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.

Wydarzenie rozpoczęło całoroczną kampanię Ruchu Społecznego Polskie Amazonki „Apetyt na Życie”.
„Nam, osobom działającym w środowisku Amazonek, znudziło się już wyłącznie słuchanie i mówienie o profilaktyce. Z tego nic nie wynika. Potrzebne są konkrety, czyli różnego rodzaju akcje, dzięki którym zapewnimy lepszy dostęp do badań. Dzwonią do nas często kobiety, które chcą się przebadać, ale nie wiedzą jak i gdzie mogą to zrobić. Dlatego chcemy połączyć działania edukacyjne z możliwością skorzystania z badań. Przez cały rok będziemy przypominać, że warto o siebie dbać i promować określone badania profilaktyczne” – powiedziała Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.


O badaniach krwi

Morfologia to podstawowe badanie diagnostyczne. Jest odzwierciedlaniem kondycji organizmu, dlatego warto ją zrobić nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że wszystko jest w porządku. Wiele chorób, zwłaszcza w swoim początkowym stadium rozwoju, nie daje prawie żadnych niepokojących oznak. Proste badania krwi mogą sugerować istniejące problemy ze zdrowiem. Ważne, żebyśmy raz w roku wykonali badanie OB, morfologię oraz zbadali poziom cukru i cholesterolu we krwi.

Jak zrobić morfologię?

Wybierz się do swojego lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie na morfologię, która pozwoli określić stan Twojego zdrowia. Zaznacz, że nie wykonywałeś badania od co najmniej roku. Morfologię możesz zrobić w prywatnych palcówkach i laboratoriach bez skierowania, koszt to ok. 15 zł.

Polskie Amazonki Ruch Społeczny

Polskie Amazonki Ruch Społeczny to organizacja non profit, której celem jest działalność na rzecz chorych na raka oraz szerzenie profilaktyki onkologicznej. PARS jest szeroką platformą dialogu społecznego i współpracy międzyludzkiej. Więcej informacji www.ruchspoleczny.org.pl.

Komentarze do: Energetyczna akcja z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz