Szukaj

Encyklopedia Bioetyki

Podziel się
Komentarze0

Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie, Międzywydziałowy Instytut Bioetyki i Katedra Katolickiej Nauki Społecznej, zorganizowała sesje naukową, na której odbyła sie promocja pierwszej w Polsce Encyklopedii Bioetyki.

Encyklopedia Bioetyki jest pierwszą w Polsce publikacją, która prezentuje w formie haseł encyklopedycznych omówienie najważniejszych problemów etycznych związanych z rozwojem nauk biomedycznych. Została opracowana przez 60 autorów lekarzy, biologów, psychologów, teologów, filozofów i prawników z różnych ośrodków naukowych Polski. Prezentuje problematykę:

1. Etyki medycznej (np. przeszczepy narządów, terapia genowa, medycyna paliatywna, relacja pacjent-chory, przysięga lekarska itp.),


2. Bioetyki (aborcja, eutanazja, kara śmierci, sztuczne zapłodnienie),

3. Eksperymentów naukowych (eksperymenty na embrionach, klonowanie, eksperymenty na zwierzętach, inżynieria genetyczna, organizmy transgeniczne),

4. Etyki seksualnej (pedofilia, homoseksualizm, biseksualizm, transseksualizm),

• uzależnień (narkomania, nikotynizm, alkoholizm),

5. Ekologii.

Encyklopedia Bioetyki skierowana jest do szerokiego grona odbiorców – biologów, lekarzy, pracowników służby zdrowia, nauczycieli, katechetów, pracowników służb społecznych oraz wszystkich osób, które są zainteresowane całością problematyki etycznej związanej z rozwojem współczesnej medycyny i biologii.

Encyklopedia Bioetyki, A. Muszala (red.), Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne
"Polwen"Radom 2005, ss. 550.

Komentarze do: Encyklopedia Bioetyki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz