Szukaj

Dobrze się zestarzeć: kontrola stresu

Podziel się
Komentarze0

Dokładny wpływ stresu na proces starzenia jest kwestią sporną wśród społeczności naukowej, częściowo dlatego, iż jest on trudny do zdefiniowania. Nikt nie reaguje z taką samą intensywnością na ciężkie ciosy od życia albo na presję. Dane potwierdzają jednak, że wysoki poziom stresu zwiększa szkody spowodowane przez wolne rodniki, co przyśpiesza starzenie.


Może także spowodować osłabienie układu odpornościowego, zaatakować funkcje poznawcze, zwiększyć podatność na niektóre ciężkie choroby – choroby serca oraz układu krążenia oraz choroby neurodegeneracyjne, a także cukrzyca typu 2 oraz nowotwory – jak również, przyśpieszyć ich rozwój.

Podstawowy cel

Mówi się o śnie, że jest on naturalnym mechanizmem odmładzającym. Każdej nocy, układy biologiczne naszego organizmu odpoczywają i naprawiają się. Strategie pozwalające uniknąć przedwczesnego starzenia zalecają spać przynajmniej siedem godzin na noc (ale nie więcej niż dziewięć!).

Idealna recepta

Należy przyswoić sobie indywidualną postawę wobec problemów, dużych i małych, co z wiekiem staje się coraz ważniejsze. W wielkiej części, stres ujawnia sposób, w jaki reagujemy w obliczu różnych wydarzeń. Możliwe jest, a nawet wymagane, zmodyfikowanie naszych niespokojnych postaw. To przywraca witalność...


A więc, bądźcie radośni, aby żyć szczęśliwie! Postawa wesoła i pozytywna może przedłużyć życie o dziesięć lat, w porównaniu do ludzi, którzy są niezadowoleni ze swojej egzystencji.

Polecamy również:

Dobrze się zestarzeć: Życie uczuciowe i wsparcie społeczne
Dobrze się zestarzeć: Utrzymać wagę
Dobrze się zestarzeć: Przestać palić
Dobrze się zestarzeć: Odżywianie
Dobrze się zestarzeć: Aktywność fizyczna
Dobrze się zestarzeć: Zapobieganie chorobom dziedzicznym

Komentarze do: Dobrze się zestarzeć: kontrola stresu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz