Szukaj

Darmowa prewencja raka jelita grubego we wtorek 29 marca

Podziel się
Komentarze0

Wczesne wykrycie raka jelita grubego jest najlepszym rozwiązaniem, aby stawić mu czoła. Z tego też względu, wtorek 29 marca 2011 roku, był we Francji Dniem Otwartych Drzwi, zorganizowanym przez grupę Cregg, pozwalającym skonsultować się darmowo ze specjalistą.Nie jest to bardzo zabawne, ale konsultacja z lekarzem w celu wykrycia raka jelita grubego może uratować ci życie! Wykryty w porę, nowotwór ten, który co roku dotyka jakieś 40 000 ludzi i powoduje śmierć 17 500 osób w samej tylko Francji, może w rzeczywistości być skutecznie leczony.

Dlatego też, w dniu 29 marca, przy okazji trzeciego Dnia Drzwi Otwartych Prewencji Raka Układu Pokarmowego i Endoskopii, Francuzi nie tracili okazji. Obywatele Francji licznie skonsultowali się darmowo ze specjalistami, którzy uczestniczyli w tej operacji, zorganizowanej przez grupę CREGG (Groupe de réflexion des cabinets et groupes d’hépato-gastroentérologie).


Dotyczy to każdego

Dewizą jest: lepiej usunąć łagodny polip drogą koploskopii niż raka jelita grubego drogą interwencji chirurgicznej. Ponieważ jeśli nawet niektóre polipy (twory na ściankach jelit), mogą być bezobjawowe i przejść niezauważone, to mogą one także się zdegenerować i stać się tworami rakowymi.

To dlatego ich wykrywanie oraz ablacja są naprawdę proste, ale też i bardzo podstawowe.

Po ukończeniu 45 roku życia, każdego z nas może dotyczyć rak jelita grubego. A niektóre oznaki powinny nas zaalarmować, w szczególności, jeśli problemy trawienne pojawiają się nagle, albo jeśli stwierdzimy obecność krwi w kale.

Przypomnijmy jeszcze, że jesteśmy w grupie ryzyka, jeśli w naszej rodzinie występowały wcześniej przypadki raka jelita grubego. Dlatego też, powinniśmy się zdecydować szybko na test wykrywający w takiej sytuacji.

Komentarze do: Darmowa prewencja raka jelita grubego we wtorek 29 marca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz