Szukaj

Broda: nowa naturalna ochrona?

Podziel się
Komentarze0

Okazuje się, że zapuszczona broda może zredukować ryzyko zachorowania na raka skóry, według najnowszego badania australijskiego. Włoski na brodzie bowiem – lepsze dłuższe niż krótsze - mają odgrywać rolę bariery ochronnej przeciwko promieniowaniu UV.Przy pomocy aparatu mierzącego intensywność promieni ultrafioletowych docierających na ziemię ze słońca, badacze ocenili ochronę zapewnianą przez włoski na twarzy w zależności od pozycji naszej gwiazdy na niebie i długości brody.

Okazuje się, że może ona filtrować od 90 do 95% promieniowania UV. Jednakże, broda zapewnia ochronę przed UV jedynie wtedy, kiedy słońce jest nisko na nieboskłonie. W zenicie bowiem, ochrona dostarczana przez włosy długie i włosy krótkie nie różni się od siebie aż tak bardzo.


Dlatego nawet brodacze powinni pamiętać o sprayach, kremach przeciwsłonecznych, kapeluszach i okularach, wynika z badania.

Dodajmy jeszcze, że w Australii poziom zachorowalności na raka skóry jest największy na całym świecie. Diagnozy raka skóry wyprzedzają tam pod względem liczebności diagnozy wszystkich innych nowotworów.

Komentarze do: Broda: nowa naturalna ochrona?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz