Szukaj

Bezpłatne badania anty HCV – są jeszcze dostępne!

Podziel się
Komentarze0

Mieszkańcy Krakowa, Olsztyna oraz Ostrołęki mają jeszcze szansę na wykonanie bezpłatnego badania w kierunku Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C. Akcja realizowana jest w ramach kampanii edukacyjnej „Cichy Zabójca WZW C. Działa w ukryciu Twoja niewiedza utrzymuje go przy życiu".


Z badań mogą skorzystać mieszkańcy Krakowa, Olsztyna oraz Ostrołęki w wieku od 18- 60 lat, którzy dotychczas nie byli leczeni w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C. Warunkiem jest okazanie dowodu tożsamości podczas rejestracji.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C zwane jest cichym zabójcą, gdyż zakażenie najczęściej przebiega bezobjawowo. Do zakażenia może dojść w trakcie każdego naruszenia ciągłości tkanek, zarówno w czasie zabiegów medycznych, jak i niemedycznych, np. podczas wizyty u kosmetyczki, stomatologa czy w studiu tatuażu. Jedynym skutecznym sposobem walki z WZW C jest wczesne wykrycie choroby poprzez wykonanie prostego badania krwi na obecność przeciwciał anty- HCV i rozpoczęcie leczenia w jak najwcześniejszym stadium.


Według szacunków Polskiej Grupy Ekspertów HCV potwierdzonych badaniami, w Polsce zakażonych WZW typu C może być ok. 730 000 osób, czyli 1,9 % populacji, przy czym zdiagnozowanych do tej pory zostało jedynie kilka procent z nich. Pozostała większość pozostaje anonimowa.

Pełna lista placówek wykonujących badania dostępna jest na stronie: www.wzwc.pl

Komentarze do: Bezpłatne badania anty HCV – są jeszcze dostępne!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz