Szukaj

Akupunktura działa tak samo skutecznie jak lekarstwa

Podziel się
Komentarze0

Nie zawsze trzeba zażywać tabletki – akupunktura przy chronicznych bólach głowy i migrenie działa tak samo dobrze, jak tradycyjne lekarstwa. Oto wynik ogólnej analizy międzynarodowych badań. Naukowcy przeanalizowali ponad 30 wyników badań i porównali ze sobą 6700 pacjentów z chronicznym bólem głowy. Akupunktura uśmierza ból, redukuje ilość dni, gdy choroba dokucza, i zapobiega bólom – mówi lekarz ze szpitala w Düsseldorfie, Gabriele Böwing.Ekspertka w dziedzinie akupunktury z Bochum postanowiła zająć się badaniem wpływu akupunktury na uśmierzanie bólu. Przebadała około 1200 osób, aby zrealizować swój międzynarodowy projekt.

Obecnie istniejące wyniki z międzynarodowego badania mówią o tym, że niemiecka szkoła akupunktury wcale nie ustępuje tradycyjnej, chińskiej metodzie.

Przy minimalnych działaniach ubocznych i prawdopodobnie wyraźnie dłuższemu działaniu – podkreśla lekarka.


Przy terapii bólów głowy wykazano, że wyraźnie przeważa zastosowanie kombinacji igieł z lekarstwami. Wtedy u ponad połowy pacjentów długość (liczona w dniach) występowania bólów głowy zmniejszyła się. Przy stosowaniu pojedynczej metody, zmniejszyło się to jedynie u 16% badanych.

Ok. 8% mężczyzn oraz 14% kobiet w Niemczech cierpi na ataki migreny. U wielu z nich (20-30%) bóle występują często.

Stosuję leczenie akupunkturą przy częstych bólach głowy – mówi Gabriele Böwing.

U połowy pacjentów stosujących leczenie akupunkturą spada zarówno częstotliwość ataków choroby, jak i ich siła.

Przy porównaniu działania lekarstw oraz stosowania akupunktury wykazałam, że chińska terapia jest tak samo dobra jak przyjmowanie medykamentów – kończy Böwing.

Komentarze do: Akupunktura działa tak samo skutecznie jak lekarstwa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz